Vízilabda

2024.03.28. 12:01

A háromból két békéscsabai csapat is győzött az Árpád fürdőben

A békéscsabai, április második felére eső sátorbontás miatt módosult az országos utánpótlás bajnokság rájátszásnak felsőházi menetrendje. Az április 21-ére kiírt 7. fordulós Békéscsaba–Cegléd mérkőzéseket már szerdán lejátszották az Árpád fürdőben – még fedett uszodai körülmények között.

A serdülők meccsén Fölker Zaránd keresi a lövőhelyzetet

Fotó: Bencsik Ádám

Csabai szempontból jóval eredményesebb volt ez a kör, mint a tavaly november közepén lezajlott ceglédi találkozó, ugyanis most hét ponttal gazdagodott a három korosztályos együttes, szemben az őszi párharccal, amikor csak a gyermek gárda nyert.

Swietelsky-Békéscsaba–Ceglédi VSE 14–12 (6–3, 1–4, 3–3, 4–2)

Országos bajnoki gyermek mérkőzés, Békéscsaba. V.: Berki, Juhász.

Békéscsaba: Gyuricza – Korcsok N. 4 (1), Suhajda Z. 3 (1), Orosz R. 2, Such 3 (1), Zimbran 2, Nánási. Csere: Kabai (kapus), Czupper, Laurinyecz, Orosz B., Machlik, Hajdu Á., Suhajda S. Edző: Fodor Ádám.

Gól emberelőnyből: 6/3, ill. 8/4. Büntetők: 3/3, ill. 2/2. Kipontozódott: Suhajda Z., ill. Zsolnai.

Változatos első két negyedet hozott a csata, ekkor jobbára a házigazdáknál volt az előny. A térfélcsere után átvette a vezetést a Cegléd, azonban egy huszáros hajrát vágott ki a Fodor-legénység, zsinórban dobott öt góllal a maga javára fordította a találkozót.

Az élcsoport: 1. Miskolc 19, 2. Békéscsaba 15, 3. Győr 15.

Swietelsky-Békéscsaba–Ceglédi VSE 6–6 – szétlövéssel 10–11 (0–2, 1–0, 3–2, 2–2, 4–5)

Országos bajnoki serdülő mérkőzés, Békéscsaba. V.: Juhász, Pásztor.

Békéscsaba: Beregszászi – Szatmári L. 3 (1), Bazsó, Szathmáry Zs., Pojendán, Pónya O., Pallag 4 (3). Csere: Szalai, Korcsok N. 2 (1), Suhajda Z. 1, Fölker. Edző: Zsilák László.

Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 9/1. Büntetők: 8/5, ill. 8/5.

A rendes játékidőben a kevés gólt hozó mérkőzésen folyamatosan a ceglédieknél volt az előny, a hazai fiatalok végig futottak az eredmény után. A vége előtt 44 másodperccel egyenlítettek Szatmári Levente révén, így jöhettek az ötméteresek. A büntető párbajt a vendégek nyerték, de a csabaiak jutalma az első pont begyűjtése lett.

Az élcsoport: 1. Nagykanizsa 18, 2. Miskolc 18, 3. Győr 15, 8. Békéscsaba 1.

Swietelsky-Békéscsaba–Ceglédi VSE 11–10 (1–3, 2–2, 3–2, 5–3)

Országos bajnoki ifjúsági mérkőzés, Békéscsaba. V.: Pásztor, Berki.

Békéscsaba: Korcsok P. – Budai, Szatmári L. 2, Szanyi 1, Fodor Zs. 3, Pallag 2, Szalai. Csere: Beregszászi (kapus), Lisztes, Zimbran 1, Szathmáry Zs. 1, Pojendán, Pónya O. 1, Tasnádi. Edző: Ajtai Miklós.

Gól emberelőnyből: 7/3, ill. 6/1. Büntetők: 0, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Patonai.

A vendégek kaptak hamarabb lábra, három negyeden át vezettek, sőt, akadt periódus, amikor három góllal is (4–7). Az utolsó negyed közepétől azonban új erőre kaptak a hazaiak, átvették a vezetést, a lefújás előtt másfél perccel már két góllal is, és végül behúzták a három pontot.

Az élcsoport: 1. UVSE 21, 2. Cegléd 18, 3. Szentes 15, 5. Békéscsaba 9.