2024.10.12. 07:44
Átadták a vármegyei Prima díjakat és vállalkozókat ismertek el – galériával
A Békéscsabai Jókai Színházban megtartották pénteken a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Békés Vármegyei Szervezetének (VOSZ) Prima díjátadó gáláját. A vármegyei Prima díjak átadásán túl vállalkozókat is elismertek.
A Prima Primissima díj küldetése, hogy példaképeket állítson a társadalom elé, azokat az embereket, akik kiemelkedő teljesítményükkel, emberi értékeikkel és követendő értékrendjükkel mindenki számára inspirációt nyújthatnak. A Prima díjat 2003-ban Demján Sándor alapította a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) támogatásával, azzal a céllal, hogy megőrizze a magyar értelmiség szellemi eredményeit, és támogassa a tudomány, művészet, kultúra és sport hazai fejlődését. A VOSZ területi szervezete meggyőződéssel vallja, hogy Békés vármegyében is szükség van egy olyan rangos elismerésre, amely a vállalkozói közösség összefogásával méltó módon díjazza azokat a kiemelkedő személyiségeket és közösségeket, akik jelentős mértékben hozzájárultak a vármegye szellemi, kulturális, művészeti, tudományos és sportéletének fejlődéséhez, valamint a gazdasági és társadalmi környezet jobbá tételéhez.
18. alkalommal rendezték meg az Év Vállalkozója és Prima díjátadó gálát
Losonczi István, a VOSZ Békés Vármegyei Szervezetének elnöke kifejtette, a vállalkozás nem pusztán gazdasági tevékenység, hanem egy valódi hivatás. A most kitüntetettek nemcsak saját vállalkozásaik építésén dolgoznak, hanem jelentős mértékben hozzájárulnak közösségünk és országunk fejlődéséhez is. Ők azok, akik bátran vállalják a kockázatokat, de nem felejtik, hogy a siker titka nem csupán a számokban rejlik, hanem az emberekben, kapcsolatokban és a közösség erejében. Nemcsak a saját útjukat járják, hanem másokat is inspirálnak arra, hogy merjenek nagyot álmodni és alkotni. Munkájuk révén Békés vármegye nemcsak gazdaságilag, hanem kulturálisan is gyarapodik.
Példaképpé váltak a díjazottak
Dr. Takács Árpád, Békés vármegye főispánja hangsúlyozta: a díjazottak olyan kiemelkedő egyéniségek, akik a tudomány, a kultúra, a sport és különböző szakmák területén példaképpé váltak. Őket méltán ismerik el, hiszen nemcsak saját boldogulásukért és családjaikért dolgoznak, hanem Békés vármegyéért is jelentős erőfeszítéseket tesznek, igazi „kis országépítőként”.
A magyar vállalkozókért dolgoznak
Gál É. Beáta, a VOSZ kommunikációs és marketing igazgatója elmondta, hogy a szövetség tavaly ünnepelte fennállásának 35. évfordulóját. 1988-ban alakult meg, mint Magyarország első, a rendszerváltás előtti önkéntes érdekvédelmi szervezete, amelynek fő célja a vállalkozások érdekeinek képviselete és védelme. 1998-ban Demján Sándor került a szövetség élére, aki rengeteget tett a VOSZ-ért és a magyar vállalkozókért. Úgy gondolta, hogy a szövetségnek nem csak a fővárosi vállalkozásokra kell koncentrálnia, ezután indult el a vármegyei szervezetek létrehozásai. Kezdeményezésére, a VOSZ támogatásával született meg az Év Vállalkozója díj, amely a tisztességes, kiemelkedő munkát végző vállalkozók elismerését szolgálja, akik sokat tettek környezetükért, mind helyi, mind tágabb értelemben. Demján Sándor alapította továbbá a Prima Primissima díjat is, amely a tudomány, kultúra, oktatás és művészetek területén alkotó kiválóságokat támogatja és elismeri.
Az idei Prima díjban részesültek
Táncművészet, zeneművészet és népművészet kategóriában ítélték oda a rangos díjat. Prima díjban részesítette a VOSZ vármegyei elnöksége ebben az évben a békéscsabai Kerekes Judit színházi koreográfus és diplomás táncpedagógust, a Fitdance Center SE vezetőjét. Prima-díjas a békéscsabai Körösparti Vasutas Koncert Fúvószenekar, az elismerést Mohácsiné Szeverényi Ágnes egyesületi elnök vette át. Szintén Prima-díjas a méhkeréki Nyisztor György Hagyományőrző Néptáncegyüttes: Papp László Patrik koreográfus vehette át a rangos elismerést.
Vállalkozókat ismertek el
A Vármegyei Év Vállalkozója díjat olyan szakemberek kapják, akik gazdasági és közéleti tevékenységükkel, társadalmi felelősségvállalásukkal, valamint vállalkozói és üzleti sikereikkel példaként szolgálhatnak mások számára. Ők a díjazottak:
- Baczovszki Roland, a Bonag Kft. ügyvezetője;
- Bánáti Beáta, a Furnér-Pack Kft. ügyvezetője;
- Farkas Gábor fazekas mester;
- Nagy Árpád, az Árpád Pálinka ügyvezetője;
- Viszokai Bertold, a Lőkösi kenyér tulajdonosa;
- Az országos Év Vállalkozója díjat Szabó Katalin, az Alfa-gép Kft. ügyvezetője kapta.
Kiemelkedő társadalmi szerepvállalásért
A Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért díjat Nagy Mihály László, a VOSZ Békés Vármegyei Szervezetének tiszteletbeli elnöke érdemelte ki.
Prima díjakat adtak át és köszöntötték az év vállalkozóit Békéscsabán