2019.08.19. 15:29
Nem maradt sérült tábla a csabai parkban
Körülbelül egy hónapja adtunk hírt róla, hogy súlyosan megrongálták az egyik KRESZ-parkot a megyeszékhelyen. A tettesek táblákat loptak el, ami pedig megmaradt, azokat használhatatlanná tették. Időközben a parkot helyreállították.
j tblk a jtsztren Bkscsabn Kovcs Zoltn mutatja az nkormnyzat munkatrsa
Fotó: Imre György
Az ott élők szerint korábban komplett táblákat vittek el, majd egyre több helyen rongálták meg a megmaradtakat. Egy hónappal ezelőtt lényegében nem volt ép tábla a parkban. Később, a lakók elmondása alapján, a polgárőrség és a rendőrség is járt a helyszínen, majd a közterület-felügyeletet is ellenőrizte a jaminai Tompa és Szegfű utca kereszteződésében lévő területet.
Hadabás Ildikó, a Békéscsabai Városgazdálkodási Kft. ügyvezetője elmondta, a rongálás észlelését követően azonnal helyszíni szemlét tartottak, megállapították az elvégzendő munkákat, majd ütemezték azokat.
– Ezek közé tartozott a megrongált jelzőtáblák eltávolítása, javítása, pótlása, valamint a játszótéri eszközök soron kívüli állapotfelmérése. A rongálásból adódó helyreállítással egyidejűleg a feladatellátási ütemtervünkben előre hoztuk a játszótér tereprendezését, a homokozók, eséscsillapítók gazolását, rotálását is – árulta el az ügyvezető.
Hozzátette, a felmérés során megállapították, a játszótéri eszközöket nem érte rongálás. A jelzőtáblák közül egy darab hiányzott, öt pedig nem volt javítható, ezek helyett hat darab új táblát rendeltek, további nyolc javításra szorult, mely a leszaggatott szegélyek, valamint piktogramok pótlásából állt.
– A betervezett munkákat még az észlelést követő napokban elvégeztük, a táblák a következő hét második felére elkészültek, így gyakorlatilag a KRESZ-park helyreállítása két héten belül megtörtént. A rongálást követő javítási, helyreállítási, karbantartási költségek összesen mintegy 98 ezer forintot tettek ki, amit az önkormányzat fizetett ki – részletezte Hadabás Ildikó.
Az ügyvezető hozzátette, társaságuk célja, hogy az üzemeltetésükben lévő játszótereken, KRESZ- és fitneszparkokban, valamint a közterületeken, megrongált játék és berendezési tárgy ne legyen, ezért minden esetben igyekeznek úgy szervezni az éppen aktuális feladatellátásukat, hogy a javítási, helyreállítási munkák a lehető leghamarabb megtörténjenek.
Elmondása szerint sokat segít ebben, ha minél hamarabb értesülnek a karbantartásra szoruló vagy sérült eszközökről. A bejelentést pedig a társaság elérhetőségein, akár interneten keresztül is meg tudják tenni azok, akik problémát tapasztalnak környezetükben.
A lakosságra is számítanak
– A játszótéri eszközök és a városi berendezési tárgyak rongálásait egyrészt a rendszeres ellenőrzéseink derítik fel, másrészt a lakossági bejelentésekből értesülünk ezekről. Minden esetben néhány órán belül el tudjuk végezni a helyszíni felmérést, megtervezzük és ütemezzük a javítással kapcsolatos teendőket, majd igyekszünk a lehető leghamarabb elvégezni a helyreállítást – számolt be Hadabás Ildikó.
Hozzátette, a játszótereken történő rongálásokkal okozott károk ügyében minden esetben rendőrségi feljelentést kell tenni, a városi berendezési tárgyaknál, utcabútoroknál pedig a károkozás mértékétől függően kell ezt megtenni, illetve amennyiben nem az önkormányzattól érkezett a jelzés, akkor őket is értesítik.