Mentordíj

1 órája

Rangos díjat vehetett át a gyulai gyermekgyógyász

A Magyar Gyermekorvosok Társasága ezúttal is döntött a szervezet 2024. évi legrangosabb szakmai elismeréseinek odaítéléséről. A díjakat minden évben az ünnepélyes emlékülésen vehetik át a kitüntetettek. A Veres Gábor-mentordíjat a Megyei és városi kórházak kategóriájában dr. Abdulrahman Abdulrab Mohamed, a Békés Vármegyei Központi Kórház csecsemő- és gyermekgyógyásza érdemelte ki.

Papp Gábor

A Magyar Gyermekorvosok Társasága ünnepélyes díjátadóján, Debrecenben, a Kölcsey Központban a szervezet centenáriumi kongresszusának keretében Prof. Dr. Seri Istvánt elismeréseként a gyermekgyógyászat területén elért több évtizedes nemzetközi és hazai munkássága elismeréseként a szervezet tiszteletbeli tagjaként köszöntötte. Az eseményen elismeréseket is átadtak, így a Veres Gábor-mentordíjat is, amit többedmagával dr. Abdulrahman Abdulrab Mohamed csecsemő-és gyermekgyógyász érdemelt ki.

csecsemő-és gyermekgyógyász,  dr. Abdulrahman Abdulrab  Mohamed
A Veres Gábor-mentordíjat vehette át a gyulai csecsemő-és gyermekgyógyász,  dr. Abdulrahman Abdulrab  Mohamed. Fotó: Bencsik Ádám-archív

A gyulai csecsemő-és gyermekgyógyászt is elismerték

Békés vármegye a Veres Gábor-mentordíjak esetében volt érdekelt. Az elismerés célja a fiatal gyermekgyógyászok gyakorlati és elméleti képzését, gyógyító vagy kutató munkáját segítő, kiemelkedő mentori tevékenység elismerése. 

A mentordíjra rezidensek, fiatal szakorvosok jelölhették az általuk kiválasztott személyt több kategóriában:

  • Klinikák és országos intézetek kategória: dr. Sallai Ágnes gyermekendokrinológus (Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika) és Prof. dr. Hollódy Katalin gyermekneorológus (Pécsi Tudományegyetem KK Gyermekgyógyászati Klinika)
  • Megyei és városi kórházak kategória: dr. Abdulrahman Abdulrab Mohamed csecsemő- és gyermekgyógyász (Békés Vármegyei Központi Kórház)
  • Alapellátásban dolgozók kategória: dr. Pátri László pécsi csecsemő és gyermekgyógyász szakorvos, házi gyermekorvos

Schoepf-Merei-emlékérem

A Schoepf-Merei-emlékérmet Prof. Dr. Szabó Attila rektorhelyettes, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója és Dr. Gárdos László, a Zala Megyei Szent Rafael Kórház Csecsemő- és Gyermekosztályának osztályvezető főorvosa, a Magyar Gyermekorvosok Társasága korábbi elnökének ítélték a Schoepf-Merei Ágost emlékének ápolásán túl a gyermekgyógyászat, a gyermekegészségügy és a társasági élet területén kiemelkedő jelentőségű szakmai, szakmapolitikai munkássága elismeréseképpen. 

Dr. Nagy Anikó, a Magyar Gyermekorvosok Társasága elnöke, dr. Mogyorósy Gábor, a Magyar Gyermekorvosok Társasága korábbi főtitkára, prof. dr. Szabó Attila rektorhelyettes, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója, prof. dr. Hollódy Katalin, a Pécsi Tudományegyetem KK Gyermekgyógyászati Klinika gyermekneorológusa, dr. Abdulrahman Abdulrab  Mohamed, a Békés Vármegyei Központi Kórház csecsemő- és gyermekgyógyásza, dr. Egyed Bálint gyermekhematológusjelölt és a molekuláris onkogenetika kutatója, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika rezidense.) Fotó: Zoli Bertli

Bókay János-emlékérem

A Bókay János-emlékérmet dr. Mogyorósy Gábor, a Debreceni Gyermekgyógyászati Klinika szakorvosa, a Magyar Gyermekorvosok Társasága korábbi főtitkára, valamint dr. Bereczki Csaba, a szegedi Gyermekgyógyászati Klinika és Gyermekegészségügyi Központ vezetője kapta a gyermekgyógyászat, valamint általában a gyermekegészségügy és a társasági élet területén végzett munkája elismeréseként.

A 2019-ben elhunyt dr. Oláh Éva, a gyermekgyógyászat kiemelkedő alakja, a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati klinikájának volt igazgatója tiszteletére létrehozott Oláh Éva-emléktollat a Gyermekgyógyászat folyóiratban megjelent legjobb esetismertetés első szerzője kaphatja. Idén az elismerést Dr. Lőrincz Molnár Tímea, a Bethesda Gyermekkórház csecsemő- és gyermekgyógyász rezidense vehette át a Gyermekgyógyászat folyóiratban 2023- ban megjelent mellékletként elküldött esetismertetéséért.

További díjakról is döntöttek

Döntés született a Petényi-díjról is. Az elismerés a gyermekegészségügy bármely területével foglalkozó szakfolyóiratban tavaly megjelent, illetve megjelenésre már elfogadott, de díjazásban még nem részesült közleményé lehet, amelyeknek a pályázó az első vagy egyetlen szerzője. Idén Dr. Egyed Bálint gyermekhematológusjelölt és a molekuláris onkogenetika kutatója, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika rezidense volt a kitüntetett.

Flesch Ármin-díjban részesült Prof. Dr. Reusz György, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának gyermeknefrológusa kimagasló gyógyító és tudományos munkájáért, valamint amiért különösen sokat tesz az elesettekért.

 

 

 


 

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában