2018.06.10. 16:34
Az Ünnepi könyvhéten debütált Szudár Erika új könyve
A békéscsabai írónő immár harmadik regényével is elkészült, a Fénylő árnyak című könyvvel már az Ünnepi könyvhéten elkezdhettek ismerkedni az érdeklődők.
Szudár Erikáról már két korábbi könyve kapcsán is írtunk, ez alkalommal pedig megjelent harmadik regénye is. Ráadásul aki megvásárolja a könyvet, a Degré utcai gyermekotthont támogatja 500 forinttal. Nem meglepő, hogy a könyvhéten az írónő asztalánál mindkét nap tűntek fel csoportok az intézményből, hogy személyesen is megismerkedjenek.
– A Szociális és Gyermekvédelmi Központból Szudár Erika meghívására, öt fiatallal érkeztünk az Ünnepi könyvhét keretein belül megrendezett könyvbemutatóra és dedikálásra. Az írónő minden eladott könyv után támogat bennünket, úgy vélem, az ő társadalmi szerepvállalása példaértékű – nyilatkozta hírportálunknak a helyszínen Szili Ilona szociális és mentálhigiénés csoportvezető. Hozzátette, hogy a Békés Megyei Szociális, Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat számára különösen fontos, hogy a fiatalokkal külső helyszínekre, emberek közé menjenek, ezáltal nem csak az elfogadást és a toleranciát segíthetik elő, hanem az intézmény lakóinak a társadalomba való integrációját is.
– Új könyv, új gyermek. A Fénylő árnyak a múlt héten jelent meg, az időzítés tökéletes volt, így az Ünnepi könyvhét számomra valóban egy ünnepi esemény, még ha nem is örvend olyan népszerűségnek, mint egy pálinkafesztivál. A Fénylő árnyak cím is utal arra a kettősségre, ami az első két könyvemben is megjelent, konkrét és szimbolikus jelentéssel is bír. A történet visszavisz bennünket egy magyar történelmi dátum időpontjára, október 23.-ára. Ehhez kapcsolódik a főhősnőnek egy röplapnyi írása, melyben megemlítették a Fénylő árnyakat, mely a magyarok célját jelenti. De pontosan ezért az írásáért Amélia, a főhősnő börtönbe kerül. A börtön megváltoztatja az életét, hiszen ott találkozik azzal a férfival, akit később újra elveszít. 16 év múlva találkoznak újra, teljesen váratlanul, hiszen Amélia ekkor már Barcelonában él egy ünnepelt focista oldalán, de ez az üres csillogás nem teszi boldoggá, csak a volt szerelmére tud gondolni, így kétségbeesetten meg akar szabadulni az élettől. Így hozza össze a sors egy magányos hajóssal, akiről kiderül, hogy szintén van takargatnivalója 16 évvel ezelőttről. Ez egy romantikus történet fájdalommal fűszerezve. A borítón is jelentkezik a kettősség: a tenger, ami a szabadságot szimbolizálja, és rajta Amélia rácsok mögött – ismertette a regényt Szudár Erika.
Mint elmondta, azért fordítja jótékony célokra a könyvből befolyó összeg egy részét, mert szociálisan mindig is érzékeny volt, ha csak teheti, csatlakozik hasonló megmozdulásokhoz.
– A Degré utcai otthonnal olyan tekintetben már van korábbról kapcsolatom, hogy ha jótékonysági futást rendeznek a városban, azon mindig részt veszek. A futónagykövettől kaptam segítséget ahhoz, hogy hogyan tudnám az általam elképzelt jótékonysági akciót megvalósítani. A csütörtöki és pénteki napon kilátogattak hozzám az intézetből a gyerekek, kisebbek, nagyobbak is. Megismerhettek engem, megnézték a könyveimet, és nagy szeretettel viszonyultak ehhez a kezdeményezéshez, ez számukra is egy újdonság volt. Jó volt látni, hogy érdeklik őket a könyvek. Az egyik fiú megjegyezte, hogy milyen kár, hogy ő nem szokott olvasni, mire a többiek rögtön felajánlották neki, hogy majd felolvassák a könyvet, hogy ő is megismerhesse, miről írok. Ez hatalmas boldogsággal öntött el – tette hozzá az írónő.
Mint megtudtuk, most sem pihen, már a negyedik regényén dolgozik, mely ezúttal nem mediterrán tájakra, hanem az Északi-sarkkörön túlra, Norvégiába repíti majd el olvasóit.