Kézilabda

2024.05.06. 10:04

Nyolc emberrel győzött a Kondoros Dabason

Visszatért a győzelem útjára a CSIKO SE Orosháza férficsapata, amely az NB II.-es felsőházi rájátszás alsóházában tanyázik. Az Újkígyósnak sem sok hiányzott a nagy bravúrhoz a még bajnoki aranyra is pályázó törökszentmiklósi Székáccsal szemben.

Gajdács Pál

Az alsóházban agy fegyvertényt hajtott végre a mindössze nyolc (!) fővel elutazó Kondoros a csoportot vezető Dabas II. vendégeként.

kézilabda, győzelem, csapatjáték, eredmények
Ezúttal Nagy Emese (6) rutinja sem volt elég a szarvasi pontszerzéshez Archív fotó: Für Henrik

A hölgyeknél nem kísérte szerencse a Szarvas kecskeméti, és a Békéscsaba U21 szászbereki fellépését.

CSIKO SE Orosháza–Üllői KSE 28-23 (13-12)

NB II-es mérkőzés. Férfi, felsőházi rájátszás. Orosháza, 150 néző. V.: Hovány, Ubornyák.

Orosháza: Pajkó – Pásztor M. 2, Szász 11, Borbély 3, Nadicsán 2, Ambrus 1, Lukács 3. Csere: Árgyelán (kapus), Nánási 1, Nagy Konrád, Míg, Héjja 5, Nagy Kristóf, Simon, Szöllősi, Pásztor Á. Játékos-edző: Héjja Ádám. Az Üllő legjobb dobója: Kovács M. 6. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 0/0.

Héjja Ádám: – Gratulálok a csapatnak, hogy fel tudtunk állni a második félidő végére a hátrányból, de ismételten csak a saját hibáinkból élt az ellenfél. Nagyon sok helyzetet kihagytunk, de szerencsére az utolsó tizenöt percben támadásban belőttük a ziccereinket, a védelem pedig összeállt, a kapusteljesítményt is érdemes kiemelni. Voltak hibák, de szerencsére sikerült őket kijavítanunk, újra visszatértünk a győzelem útjára. Köszönjük a szurkolóink biztatását, számítunk rájuk a jövő héten is, az utolsó hazai bajnoki mérkőzésünket győzelemmel zárnánk.

FISE-Újkígyós–Törökszentmiklósi Székács KE 30–31 (15–15)

NB II, férfi, felsőház. Újkígyós, 100 néző. V.: Bugyi, Nász.

Újkígyós: KISS N. – Harangozó 2, BALOGH J. 8, Fekete L. 1, FEKETE G. 8, Farkas Bálint 2, FARKAS BALÁZS 4. Csere: Ecker, Kecskeméti (kapusok), Kádas 3 (2), Gábor 1, Ivanics 1, Endrei, Müller, Hajgató. Edző: Szabó Zsolt. A Törökszentmiklós legjobb dobói: Holló 10, Buday 9 (6).

Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 6/6.

Szabó Zsolt: – Kevés hiányzott egy bravúrgyőzelemhez. Ebből tudunk építkezni a következő mérkőzésekre.

Dabas KC II.–Kondorosi KK 33–36 (16–21)

NB II, férfi, alsóház. Dabas, 20 néző. V.: Lipcsei, Serfőző.

Kondoros: Sztancsik – Istenes L. 3, Papp K. 12, Polgár 5, Branyiczki 7, Kasnyik T. 2, Gazsó 7. Csere: Kasnyik V. Edző: Kósa Balázs. A Dabas II. legjobb dobói: Szeleczki, Gáspár, Tóth Sz. 6-6. Kiállítások: 0, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 0/0.

Kósa Balázs: – Nyolcan tudtunk elutazni a mérkőzésre, ebben a helyzetben nem kell taktikáról beszélni, itt a szív és az akarat döntött. Mindent kiadott magából a csapat. Két forduló van hátra, minden előfordulhat még, mert érdekes eredmények születnek.

További eredmény, alsóház: Optimum Solar-Békési FKC U21–PLER-Budapest U21 33–37 (17–17).

EURONOVEX USE–Békéscsabai Előre NKSE U21 42–22 (22–12)

NB II, női, rájátszás. Szászberek, 40 néző. V.: Bálint, Török.

Békéscsaba U21: Madera-Domokos – Károlyi 2, Ádász 5 (2), Gajdács 4, Balog K. 1, Weigert 4, Kovács K. Csere: Réti 3, Varga H., Baukó 3. Edző: Fábián Csaba. Az ENUSE legjobb dobói: Kóka, Bagi 7-7. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.

Fábián Csaba: – Nagyon fiatal, részben serdülőkkel felálló csapattal, mindössze tíz játékossal utaztunk el Szászberekre. Amennyire lehetett helytálltunk a játéktudásban fölöttünk álló bajnokesélyes otthonában.

Kecskeméti NKSE–Szarvasi NKK 28–23 (12–10)

NB II, női, felsőház. Kecskemét, 60 néző. V.: Grézló, Miklós.

Szarvas: Antal – Biró 1, Nagy E. 3, Papp Zs., Hajdu 6, Majoros 5 (1), Milyó 2. Csere: Majorosné (kapus), Száva F., Szöllősi P. 3, Tasgyik 2, Trnyik 1, Pusztai, Nyerges. Edző: Száva Flórián. A Kecskemét legjobb dobója: Jámbor-Herceg 7 (3). Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.

Száva Flórián: – Megérdemelt hazai győzelem született a tartalékosan felálló csapatunk ellen.