Úszás

2024.07.03. 07:53

Nyílt vízen is próbára tették magukat

Szegeden a Maty-Ér evezős pályáján rendezték meg idén tizedik alkalommal a nyíltvízi országos úszóbajnokságot. Népes mezőny állt rajthoz több kategóriában.

Akadt olyan versenyszám, ahol huszonegyen próbálkoztak, nevezetesen az 5 kilométeres távon az U14-15 éves fiúk esetében. Egyébként 1500 métertől 10 kilométerig hirdették meg a bajnokságot.
Az eseményen ott voltak a Békéscsabai Előre Úszó Klub utánpótláskorú fiataljai közül négyen is. Mint edzőjük, Petróczki Zsombor elmondta, nem volt kötelező csoportjából rajthoz állni mindenkinek, csak azok próbálkoztak, akik saját elhatározásból akarták leúszni a távot.

úszás, nyílt vizen,
Nagy-Benedek Izabell és Perza Berta egy percen belül ért célba.

A csabai fiatalok derekasan helyt álltak, pedig számukra szokatlan volt, hogy ezúttal nem medencében, hanem nyílt vízen, az evezős pályán kellett teljesíteniük a távot. Legeredményesebbnek Nagy-Benedek Izabell bizonyult, aki az U14-15 évesek kategóriájában az 1500 méteres távon hatodik helyezést ért 20:06,2 perces eredménnyel. Ugyanitt Perza Berta tizenegyedikként ért célba (20:53,1). A fiúk U16-17 évesek korosztályában Nagy-Benedek Olivér 15. lett 1500 méteren (18:48,0), az eggyel fiatalabbak kategóriájában Nagy Szabolcs 12. helyen zárt (19:48,0).