Intézményfejlesztés

2017.10.30. 11:21

Négy és fél milliárd forintot kapnak a karitatív szervezetek

Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár a Karitatív Tanács (KT) elnökeként ismertette a pontos számokat.

Mint kifejtette: a KT tagszervezetei közül

a Katolikus Karitász, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat (MMSZ), a Magyar Református Szeretetszolgálat, a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet, a Magyar Vöröskereszt 650-650 millió forintot, a Baptista Szeretetszolgálat pedig 640 millió forintot nyert el

az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) pályázatán.

Emellett a Johannita Segítő Szolgálat, a Szent Lukács Görögkatolikus Szeretetszolgálat és az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség kapott 200-200 millió forint támogatást.

A pályázaton elnyert pénzből 42 helyszínen valósulnak meg infrastrukturális beruházások: tizenkét logisztikai bázis és irodaterület, illetve harminc kisebb regionális iroda, raktárépület és helyi központ újul meg. Ezenkívül a segítést szolgáló szállítóeszközöket, számítógépeket, a rakodást segítő eszközöket is beszerezhetnek a szervezetek a pályázaton elnyert pénzből – mondta az államtitkár.

Soltész Miklós szólt arról, hogy a pályázat kiírását a karitatív szervezetek megnövekedett feladatai is indokolták. Mint mondta, a szervezetek hatalmas szerepet vállalnak a szegények, elesettek mindennapi ellátásában, emellett a migrációs hullám miatt a határ mellett, továbbá a Közel-Keleten is segítenek.

Győri-Dani Lajos, az MMSZ ügyvezető alelnöke ismertette, a szeretetszolgálat hat helyszínen fejleszt a támogatásból: felújítják a sátoraljaújhelyi, a pécsi, a győri, a dorogi és a tatai regionális központjukat, valamint a Tiszaörsön működő nagy közösségi házat és táborhelyet.

Az ügyvezető alelnök elmondta: a pályázat korábban meg nem valósítható fejlesztéseket tesz lehetővé a szeretetszolgálat számára.

Hozzátette: rengeteg támogatást kapnak ugyan, de azokat mindig konkrét célra, segítségnyújtásra, így ezekből az adományokból, támogatásokból nem jut és nem is juthat arra, hogy saját infrastruktúrájukat fejlesszék.

A fejlesztésre ugyanakkor nagy szükség van, mert bár a rendszerváltás óta rengeteg épületet kaptak használatra, ezek döntő többségre nem arra a célra épült, amelyre a szeretetszolgálat használja – mondta Győri-Dani Lajos.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában