tokió 2020

2021.04.01. 10:50

Kőkemény meccsek várnak női kéziseinkre az olimpián

A magyar női kézilabda-válogatott a címvédő Oroszországgal (ROC), valamint Franciaországgal, Spanyolországgal, Svédországgal és Brazíliával került egy csoportba az idén nyárra halasztott tokiói olimpia csoportkörének csütörtöki sorsolásán.

Gyõr, 2021. március 21. A tokiói olimpiára kijutott magyar válogatott tagjai a nõi kézilabda olimpiai selejtezõtorna Magyarország - Oroszország mérkõzése után a gyõri Audi Arénában 2021. március 21-én. Oroszország 29-23-ra gyõzött. MTI/Illyés Tibor

Forrás: MTI

Fotó: Illyés Tibor

A nemzetközi szövetség (IHF) bázeli székházában rendezett online eseményen elhangzott, hogy a férfiaknál július 24-én, a nőknél másnap kezdődik a csoportkör. A magyar szövetség tájékoztatása szerint Elek Gábor szövetségi kapitány együttese Franciaország ellen játssza első meccsét.

Mindkét nem esetében az első négy-négy helyezett jut a negyeddöntőbe a két hatcsapatos csoportból. A férfiak döntőjére augusztus 7-én, a női fináléra másnap kerül sor. Minden mérkőzést a tokiói Jojogi Nemzeti Sportcsarnokban játszanak.

A magyar együttes a norvégokkal szerepelt azonos sorsolási kalapban, vagyis az Európa-bajnoki címvédővel nem kerülhetett egy csoportba.

A magyar női válogatott a 2008-as pekingi negyedik helyezést követően jutott ki ismét az ötkarikás játékokra, amelyen az idei lesz a hetedik szereplése. Az ötödiknél rosszabb helyen soha nem végzett, legjobb eredménye pedig a 2000-ben, Sydneyben szerzett ezüstérem volt.

Elek Gábor a magyar szövetség honlapján úgy fogalmazott, azon talán lehet vitatkozni, hogy az első kalapból húzott csapatok közül a holland vagy a spanyol az erősebb, de a többi kalapból egyértelműen a nagyobb játékerőt képviselő válogatottakat kapták a magyarok, ezért nagyon nehéz a csoportjuk.

„Óriási kihívás lesz a negyeddöntőbe jutni, de természetesen ez a célunk”

- tette hozzá.

Bíró Blanka az M1 aktuális csatornán úgy vélekedett, hogy a rendkívül kiszámíthatatlan B csoportban minden játéknap hozhat majd meglepetéseket. A legfontosabbnak azt tartja, hogy saját magukkal foglalkozzanak, és a lehető legjobb teljesítményt nyújtsák minden mérkőzésen.

„Örülünk, hogy a magyar válogatott 13 év után kijutott az olimpiára, az pedig édes teher, hogy a nehezebb csoportba kerültünk.

Nem mondanám, hogy könnyű a feladatunk, sőt. Itt minden mérkőzés élet-halál lesz, de élvezni kell, hogy ott lehetünk, és a lehető legjobb eredményt elérni”

- nyilatkozta a Ferencváros kapusa.

Klubtársáról, a szerda este súlyosnak tűnő vállsérülést szenvedett Kovacsics Anikóról elmondta, egyelőre ő sem ismeri a pontos diagnózist, de mindenki reménykedik, hogy az irányító hamarosan visszatérhet, és ott lehet az olimpián.

A csoportbeosztások:

férfiak:

A csoport:

Argentína, Spanyolország, Németország, Franciaország, Norvégia, Brazília

B csoport:

Bahrein, Egyiptom, Portugália, Svédország, Dánia, Japán

nők:

A csoport:

Angola, Koreai Köztársaság, Norvégia, Montenegró, Hollandia, Japán

B csoport:

Brazília, Franciaország, Magyarország, Oroszország (ROC), Spanyolország, Svédország

A magyar női válogatott programja:

július 25.: Magyarország-Franciaország

július 27.: Magyarország-Brazília

július 29.: Magyarország-Oroszország (ROC)

július 31.: Magyarország-Spanyolország

augusztus 2.: Magyarország-Svédország

a női torna további játéknapjai:

augusztus 4.: negyeddöntő

augusztus 6.: elődöntő

augusztus 8.: döntő és bronzmérkőzés

Forrás: MTI

Borítókép: a tokiói olimpiára kijutott magyar válogatott tagjai a női kézilabda olimpiai selejtezőtorna Magyarország – Oroszország mérkőzése után a győri Audi Arénában 2021. március 21-én. Oroszország 29-23-ra győzött

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában