2018.11.10. 19:53
Átadták a felújított gyulai Dürer iskolát
Ünnepélyes keretek között adták át a gyulai Dürer Albert Általános Iskola felújított épületét szombaton a fürdővárosban.
Fotó: Jenei Péter
Zámori Ida intézményvezető köszöntőjében hangsúlyozta: egy 21. századi igényeknek megfelelő, modern, új arculatú iskola született meg a fejlesztés eredményeként.
Teleki-Szávai Krisztina, a Gyulai Tankerületi Központ igazgatója beszédében elmondta, az iskola 1960-as években épült, majd 1986-ban új szárnnyal bővült székhelyének korszerűsítése történt meg a szombaton átadott beruházás eredményeként. Mint kitért rá, a 2016-ban megvalósult akadálymentesítéstől eltekintve az elmúlt évtizedekben nagyobb felújítást nem hajtottak végre az épületen mostanáig. A közelmúltban elkészült fejlesztés részeként egyebek mellett modern nyílászárókat építettek be, a belső tereket kifestették, a burkolatot kicserélték és korszerűsítették az épületgépészetet.
Dr. Görgényi Ernő polgármester kiemelte, a városban kiemelt figyelmet fordítanak az oktatási intézmények rekonstrukciójára, így pályázati segítséggel a város mind a négy állami általános iskolájában beruházások valósulhatnak meg. Hozzátette, az elnyert 144,8 millió forint mellett az önkormányzat és a Gyulai Tankerületi Központ egyenként több mint 28-28 millió forinttal járult hozzá a Dürer iskola rekonstrukciójához. Ebből a közel 58 millió forintos összegből az épület külső homlokzatát újították fel.
Dr. Kovács József országgyűlési képviselő kifejtette, a Gyulai Tankerületi Központ a választókerület 13 településen van jelen. Ezeken a helyeken a központ 12, az Emberi Erőforrások Fejlesztése Operatív Programon elnyert pályázat segítségével 2 milliárd 331 millió forint értékben valósít meg fejlesztéseket.
Dr. Maruzsa Zoltán köznevelést felelős helyettes államtitkár elmondta, a mostani időszakban 812 oktatási intézmény újul meg hazánkban mintegy 276 milliárd forintos uniós, illetve hazai forrásból.
Az EFOP programban 125,4 milliárd forintból 559 oktatási intézmény rekonstrukciója valósul meg. További 49 milliárd forint a Modern városok program keretében áll a megyei jogú városok rendelkezésére, amelyből 20 intézményt lehet korszerűsíteni. Folyamatosan épülnek tornatermek, tanuszodák és új tantermek is, erre a célra 75 milliárd forintot fordítanak, amely 158 intézményt érint. Egyedi döntések alapján 8 intézmény újul meg 10 milliárd forintból.