galériával

2019.04.12. 22:09

Szakmák Éjszakája: csúcstechnológiával felszerelt tantermet is átadtak

A megyeszékhelyen és a fürdővárosban is megrendezték a Szakmák Éjszakáját, pénteken. A fiatalok és a felnőtt érdeklődők nemcsak megismerhették, hanem ki is próbálhatták az egyes szakmák rejtelmeit, így kapva pontosabb képet az adott foglalkozásról. Békéscsabán a rendezvény adott alkalmat arra is, hogy egy csúcstechnológiával felszerelt szaktantermet adjanak át a tanulóknak.

Busi Ottó – Papp Gábor

Fotó: Imre György

A Békéscsabai Szakképzési Centrum (BSZC) immár negyedik alkalommal rendezte meg a Szakmák Éjszakája elnevezésű programját. A pályaorientációs célú esemény során a BSZC központi épületében, illetve annak környezetében mutatkozott be a centrum mind a nyolc tagiskolája, amelynek során az érdeklődők csaknem száz szakmáról kaphattak információkat.

Szarvas Péter, a város polgármestere úgy fogalmazott, a Szakmák Éjszakája lehetőséget ad a Békéscsabai és a megyei családoknak arra, hogy megismerkedjenek az egyes intézményekben folyó oktatásokkal, képzésekkel.

Mucsi Balázs Sándor, a BSZC főigazgatója elmondta, az esemény lényege, hogy az érdeklődő megfogja és kipróbálja a dolgokat, és ezzel az egyes szakmákról is képet kapjon. – Tudja meg azt milyen szakácsnak, tetőfedőnek, kőművesnek, vagy éppen takácsnak lenni – tette hozzá a főigazgató. Elmondása szerint az eddig tapasztalatok alapján néhány száz diák és felnőtt szokott ellátogatni az eseményre. Mucsi Balázs Sándor kiemelte: a visszajelzések pozitívak, és tudnak olyan fiatalokról, akik a korábbi rendezvények hatására döntöttek egy-egy iskola és szakma mellett.

A megnyitót követően az érdeklődők Digitalizáció címmel előadást hallgathattak meg Muus Blokkertől, a Siemens európai üzletfejlesztési igazgatójától, majd ezt követően átadták azt az Ipar 4.0 elnevezésű szaktantermet, melynek berendezéseit a Siemens Zrt. adományozta az intézménynek. A több mint 10 millió forint értékű, a gyártási folyamatok automatizálására alkalmas eszközöket Mucsi Balázs Sándor, a BSZC főigazgatója vette át a vállalat képviselőjétől.

Herczeg Tamás országgyűlési képviselő arról beszélt, az intézményben folyó képzés szempontjából forradalminak tekinthető a terem átadása. Hujber László, a Siemens Zrt. karbantartás vezetője az együttműködésről elmondta, ismerik az intézményt, jártak is korábban az iskolában, ugyanis több volt Trefortos diák is dolgozik náluk, akik elmondása szerint bizonyították, hogy nagyon jó alapokat és szakképesítést kaptak.

– A Siemens támogatja a jövő generációjának fejlődését, így aztán egy közös érdek találkozott. Az iskolának szüksége van oktatóteremre, illetve oktatóanyagra, a Siemensnek pedig jól képzett, piackész szakemberekre, ezért együttműködésre léptünk, és ennek egyik eredménye a ma átadott tanterem – árulta el Hujber László.

A tanteremről néhány diák is nyilatkozott lapunknak, ők korábban részt vettek annak kialakításában, felszerelésében. Mint elmondták, a tanterem a legmodernebb technológiával van felszerelve, így ez tanulással és akarattal kiegészítve jelentősen növelheti az iskolában megszerzett tudásuk értékét.

Negyedik alkalommal csatlakozott a Szakmák Éjszakája elnevezésű országos rendezvénysorozathoz a Gyulai Szakképzési Centrum Harruckern János Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, Szakiskolája és Kollégiuma – tájékoztatta hírportálunkat Czeglédiné Szappanos Anita.

Az intézmény igazgatója elmondta, az eseményen több mint kétszáz érdeklődő vett részt a megye több pontjáról. Érdekesség, hogy a továbbtanulás előtt álló nyolcadikos, illetve hetedikes diákok mellett még általános iskolás alsó tagozatos tanulók és szüleik is részt vettek a rendezvényen.

– Számos szakmát ismerhettek meg és próbálhattak ki a fiatalok a rendezvény alatt – fogalmazott Czeglédiné Szappanos Anita, aki kiemelte, újdonságnak számított, hogy ezúttal nem csak a belügyi, rendészeti, hanem a katonai vonal is képviseltette magát az eseményen. Az udvaron állt egy katonai harckocsi, amit óránként beindítottak a fiatalemberek legnagyobb örömére. A látogatók a gyulai kolbász sütésébe is belekóstolhattak. A vendégek gyúrhattak és tölthettek is Gyulai kolbászt a hentes tanulók segítségével, és ahogy írtuk a sütés sem maradt el.

A teljesség igénye nélkül bemutatkozott a központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő, a pincér, a szociális gondozó és ápoló, a CAD CAM informatikus, az asztalos, a szakács, a virágkötő, a kereskedő, a rendész, a pék, cukrász és a kőműves hivatás is. A szervezők ezúttal is hangsúlyt fektettek arra, hogy könnyed, egyben gyakorlatias módon ismertessék meg a fiatalokkal a szakmákat.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában