2020.11.16. 17:25
Felújításra használják fel a Békés megyei fürdők a leállás heteit
A járványhelyzet miatt a vonatkozó kormányrendelet értelmében megyeszerte bezártak a fürdők. Akad, ahol karbantartásokat végeznek, s néhány helyen működik a gyógyászat is.
20201113 Gyula Várfürdő bezárása után is folytatódnak a fejlesztések a sportuszoda részen Fotó: Imre György IGY Békés Megyei Hírlap
Fotó: Imre Gyorgy
Az előírásoknak, a vonatkozó kormányrendeletnek megfelelően a gyulai fürdő is bezárta a kapuit múlt héten szerdán. Kun Miklós, a Gyulai Várfürdő Kft. ügyvezető igazgatója hírportálunknak elmondta, az élet ennek ellenére nem áll meg.
– Sokkal kisebb volumenben ugyan, mint a tavaszi hasonló időszakban, de most is folytatjuk a karbantartásokat – fogalmazott a szakember. – A kertészeti munkákba, a park karbantartásába bevontuk a gyógyászaton dolgozókat és a pénztárosokat is. Az 50 méteres medence rekonstrukciója jelenleg is zajlik. A strandszolgálat tagjai a felújításhoz kapcsolódva itt végeznek különböző feladatokat. Leburkolják például a lépcsőket vagy átmossák a szűrőket, olyan típusú munkákat hajtanak végre, amelyeket vendégforgalom idején nem lehet. Ugyancsak megvalósítják az AquaPalota, a fedett családi élményfürdő vízcseréjét is.
Kun Miklós megerősítette, a gyógyászatot sem működtetik, hiszen éppen a személyes kontaktok jelentik a legnagyobb veszélyt. Az ügyvezető igazgató kérdésünkre hangsúlyozta, valamennyi dolgozójukat megtartják, és bíznak abban, hogy a központi támogatás a teljes zárás idejére biztosított lesz majd.
Békéscsabán is bezárt szerdán az Árpád fürdő. Zsadon Endre igazgató elmondta, hogy alapvető munkák zajlanak a strandon, takarítanak, rendet tesznek, ahol szükséges, ott pedig fűtenek és rendszeresen szellőztetnek. Az 50 méteres medence kivételével – ahol pár hete felállították a sátrat, amit egy pályázat keretében szerzett be az úszóklub – minden medencében leengedték a vizet.
A strand területére a munkatársakon kívül csak a versenyszerűen sportolók léphetnek be. Az úszóknak és a vízilabdásoknak meghatároztak egy időkeretet, amelyen belül edzhetnek, erre a sportról szóló törvény ad módot. A dolgozók többségét egyébként a vagyonkezelő zrt.-n belül átvezénylik más munkákra, és lehetőség szerint igyekeznek minél inkább faragni a kiadásokon.
Gyomaendrődön a Liget Gyógyfürdő a kormányrendeletnek megfelelően bezárt, ugyanakkor a versenyúszók számára biztosítják az edzéshez szükséges feltételeket és az uszodahasználatot – mondta el Gera Krisztián ügyvezető igazgató.
Folytatta,
egyes gyógyászati kezelések is igénybe vehetőek még náluk, kifejezetten a tartós megbetegedések kialakulásának elkerülése céljából.
Hozzátette, a koronavírus második hullámának beköszöntével egyébként is visszaesett forgalmuk, most azonban a fentieken kívül az teljesen leállt.
A regenerálódás megengedett
Orosháza-Gyopárosfürdő a legfrissebb kormányrendelet szabályozása értelmében szerdától előreláthatólag 30 napig zárva tart, beleértve a gyógyászati részleget is. Benkő Ferenc, a városüzemeltetési zrt. vezérigazgatója elmondta, hatvannégy dolgozójuk vagy szabadságát tölti, vagy részt vesz a karbantartási munkákban. Minden medencéjüket leengedték, a nagytakarítást és a fertőtlenítést is elvégzik. Élni kívánnak az állam által nyújtott bérkedvezménnyel is.
A közeli Nagyszénási Parkfürdő is bezárta kapuit. Tókomlóson a Rózsa fürdő gyógyászati részlegét az ismert, rendkívüli kormányrendelet bezárási intézkedései nem érintik. Ott minden hétköznap várják a gyógyulni, regenerálódni vágyó vendégeket.