2021.09.01. 12:32
Mező Misitől kaptak útravalót a békéscsabai tanulók
A diákok műsorával, valamint Mező Misi, a Magna Cum Laude zenekar frontemberének fellépésével nyitották meg a tanévet szerdán a Szent László utcai általános iskolában, aminek fenntartását most vette át a Baptista Szeretetszolgálat, és a jövőben Békéscsabai Baptista Általános Iskola néven működik.
Herczeg Tamás országgyűlési képviselő felidézte, hogy több mint száz éve szolgál oktatási intézményként a Szent László utcai épület, ahol 1919-ben 225 tanulóval indultak.
Hangsúlyozta,
Békéscsaba meghatározó épületéről van szó, és bízik benne, hogy a nívós színvonallal, a tehetségek gondozásával a közoktatásban az intézmény is meghatározó lesz.
Az általános iskolában most 94-en tanulnak, reméli, hogy a jövőben gyarapszik a diákok száma.
Olyat szeretne a Baptista Szeretetszolgálat a Szent László utcában megvalósítani, ami több mint iskola, szakértelemmel és hittel nevelnék a gyerekeket – mondta dr. Szilágyi Béla, a szeretetszolgálat elnöke.
Beszélt céltudatosságról, kitartásról, befektetett munkáról, és kiemelte:
nincs olyan nehéz helyzet, amiből ne lehetne felállni, aminél Isten ne tudna segíteni.
Hári Tibor ügyvezető főigazgató elmondta, a Baptista Szeretetszolgálat nemcsak katasztrófák helyszínein segít, intézményeket is fenntart országszerte. Több baptista gyülekezet van Békés megyében, ezért örömteli, hogy immár Békéscsabán is működtethetnek általános iskolát.
Mező Misitől kaptak útravalót a tanulók
Aláhúzta:
a szakértelem elengedhetetlen, de van olyan helyzet, amikor a tudás sem elég, ilyenkor van szükség a hitre, az isteni beavatkozásra.
A helyi roma nemzetiségi önkormányzat elnöke, Kovács Erzsébet megköszönte, hogy a Baptista Szeretetszolgálat átvette a Szent László utcai általános iskolát, úgy véli, így stabilabbá válik a helyzete.
Új időszak kezdődik az intézmény életében, és szerinte a fenntartóváltás révén a szülők is nagyobb bizalommal hozzák a Szent László utcába a gyermekeiket.
Mező Misi, a Baptista Szeretetszolgálat jószolgálati nagykövete – aki elmondta, hogy dobozi cigány családból származik – útravalóként megosztotta: a legjobb a szülői példamutatás, hiszen a gyerekek a mintát otthonról hozzák. Azt kérte a diákoktól, hogy legyenek szorgalmasak, szófogadók, és merjenek nagyot álmodni, kilépni a komfortzónából.