Megállapodás

2022.05.13. 18:40

A cigánymisszió együttműködik a Miskolci Egyetemmel

A Békésen alapított Magyar Pünkösdi Egyház Országos Cigánymisszió elsősorban oktatási kutatási és szociális munka területére kiterjedő együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetemmel a közelmúltban az egyetem épületében. 

P. G.

Prof. dr. Horváth Zita és Durkó Albert Zoltán (középen) kézfogással nyugtázták az együttműködési megállapodás aláírását /Fotó: BMH/

Az ünnepélyes aláíráson részt vettek prof. dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, Durkó Albert Zoltán, a Békésen alapított Magyar Pünkösdi Egyház Országos Cigánymisszió misszióvezetője, valamint a szakmai koordinációban érintett karok dékánjai, dr. Illésné dr. Kovács Mária, a Bölcsészettudományi Kar dékánja, Veresné prof. dr. Somosi Mariann, a Gazdaságtudományi Kar dékánja. Jelen voltak a Cigány Módszertani és Kutató Központ részéről Surman László igazgató, a Reményhír Intézményfenntartó Központ részéről Patkás Rita oktatási és képzési igazgató, a Magyar Pünkösdi Egyház Országos Cigánymisszió Segítő Szolgálat – Szociális Szolgáltató részéről pedig Fazekas Hajnalka intézményvezető. 

Az eseményen prof. dr. Horváth Zita a miskolci egyetem rektora többek között arról beszélt, hogy az intézmény nagy hangsúlyt fektet a régióban a társadalmi felzárkóztatásra.  Számtalan program segíti a környék nehezebb sorsú diákjait. Amikor a társadalomtudományi karok megjelentek az egyetemen, elindult a harmadik misszió, a társadalmi felzárkóztatás segítésének gondolata. 

Durkó Albert misszióvezető kifejtette: 1996-ban alakult meg a cigánymisszió, akkoriban mindössze három gyülekezettel, ma teljesen lefedik az országot és 137 cigány gyülekezetet működtetnek. Az elmúlt időszakban jelentősen fejlődtek nemzetközi kapcsolataik is. Minden alkalmat megragadnak a hátrányos helyzetűek megsegítésére. Nagy lehetőséget látnak abban, hogy a Miskolci Egyetemmel működnek majd együtt, hiszen véleménye szerint a közös munkával lehet segíteni a cigányságban rejlő potenciál kiaknázását.  Hogy ez a potenciál láthatóvá váljon, sok munkára, oktatási és kutatási programokra van szükség.

A megállapodás olyan hosszú távú együttműködést eredményezhet majd, amelyben nagy segítséget jelent nemcsak a roma, hanem a nehéz körülmények között élő nem roma fiataloknak is, akik előtt a tudás új utakat és lehetőségeket nyit meg. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában