2024.05.01. 06:28
Andrássy Business School: e-buszokba gyárt speciális ülést a diákok virtuális cége
Egy virtuális, elektromos autóbuszokhoz való alkatrészeket gyártó és forgalmazó céget alapítottak a Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium azon tanulói, akik az elmúlt hónapokban részt vettek az Andrássy Business School elnevezésű közgazdasági mentorprogramban. A kft.-t a fiatalok szerdán mutatták be a békéscsabai középiskolában, az idei projekt záróeseményén.
Szabó László, az Andrássy igazgatója elmondta, hogy azokat a diákokat célozták meg az Andrássy Business School mentorprogrammal, akik érdeklődnek a gazdasági ismeretek, a közgazdaságtan iránt. A programot a 2018/2019-es tanévben álmodták meg Kása István Zoltánnal, a Marzek Kner Packaging Kft. ügyvezető igazgatójával közösen, úgy vélték ugyanis, hogy egy klasszikus gimnáziumnak is fontos nyitnia a gazdasági élet szereplői iránt.
Díjat is nyertek a mentorprogram révén
Hangsúlyozta: az Andrássy Business School révén a középiskola elnyerte a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért elismerést is a Pénzügyminisztériumtól 2020-ban. Eleinte gazdasági jellegű előadások voltak, majd elindult a mentorprogram, a mostani tanévben immár második alkalommal. Most négy mentor – Kása István Zoltán mellett Dorma Péter, Fülöp Csaba és Klaukó Ákos – foglalkozott a fiatalokkal, akik munkacsoportokban egy virtuális céget hoztak létre.
Egy vállalat működését modellezték
Kása István Zoltán, a Marzek Kner Packaging Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy az elvándorlás mértékének csökkentését is célozza a program, hiszen az Andrássy Business School keretében betekintést nyújtanak a gazdasági élet mindennapjaiba, jelzik a fiatalok számára, hogy itt is el lehet érni a vágyakat, példaként hozta fel, hogy ő egy 500 embert foglalkoztató céget irányít. A projekt során a diákokkal egy általuk megálmodott vállalat működését modellezték.
E-buszokba gyártanak és forgalmaznak alkatrészt
A mentorprogramban résztvevő, abba motivációs levéllel jelentkező 11. és 12. évfolyamos diákok egy virtuális céget alapítottak E-Motion Kft. néven. Az elképzelt vállalkozás mondhatni ügyvezetője, Viczián Marcell mutatta be a céget, kiemelve: a nevével ellentétben az érzelmekhez nincs köze. Olyan, elektromos autóbuszokba való különleges ülést gyártanak és forgalmaznak, amely azzal és akkor termel áramot és tölti az akkumulátort, amikor az utasok ráülnek.