kézilabda

2021.01.22. 19:07

Értékes orosházi győzelem született

OXXO Energy Orosházi NKC–PC Trade Szegedi NKSE 34–31 (18–16)

Liga Kupa női mérkőzés, Orosháza, zárt kapuk mögött. V.: Győr, Hadas. Orosháza: Cseh – Bíró 1, Maláti 7, Tóth S. 2, Mikula 3, Márczy 4, Moharos 4. Cs.: Gedó (kapus), Nemes 1, Antal 1, Ács 1, Magó 2, Vörös 5 (5), Szabó D. 3, Horváth B., Szöllősi D. Megbízott edző: Marton Richárd. A Szeged legjobb dobói: Frányó 7, Szécsi 7, Szabó L. 4, Zsikó 4.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4.

Az utánpótlás válogatottnál dolgozó Herbert Gábor helyett Marton Richárd ült a hazaiak kispadján megbízott edzőként. hazaiak kezdtek jobban, a negyedik percben 2–0-ra vezettek. A szegediek 3–2-ás orosházi előny után egy 6–0-ás szériával 8–3-ra fordítottak, amikor a 12. percben időt kért Marton Richárd. Kilenc perces orosházi gólcsend után Mikula talált be, majd a több mint egy éves kényszerpihenő után visszatért Vörös Bettina büntetőből volt eredményes. A félidő közepén az ONKC produkált egy 6–0-ás sorozatot, és a 20. percben 11–10-re átvette a vezetést. A folytatásban felváltva estek a gólok, a szünetben 18–16-os orosházi előnyt mutatott az eredményjelző.

Fordulás után a Tisza-partiak gyorsan egyenlítettek (35. p.: 20–20). Ezt követően fej-fej mellett haladt a két együttes, nagyobb különbségű vezetést egyik sem tudott szerezni. A 47. percben 27–27-nél Vojkovics Gyula a vendégek mestere időt kért. A hajrában, az 54. percben a fiatal Ács Orsolya góljával az ONKC átvette a vezetést (30–29). Az 57. percben 33–31-nél Vojkovics Gyula ismét időt kért, majd fél perc múlva kétperces kiállítást kapott.

A küzdelmes, hullámzó játékot hozó mérkőzésen a kritikus helyzetekben jobban összpontosító hazaiak győzelme megérdemelt a lelkes szegediek ellen.

Marton Richárd: – A győzelemnek örülök, a támadó játékunk jó volt, több ügyes akciót vezettünk, de a védekezésünkön javítani kell.