Kézilabda – NB II.

2023.05.02. 12:42

Dupla szeghalmi öröm – galériával

A Szarvas, a Gyulasport és a Szeghalom is győztesen került ki az NB II.-es női bajnokság hétvégi, 19. fordulójának küzdelmeiből. A sárrétiek ráadásul az utolsó körből előrehozott mérkőzésüket is megnyerték és bebetonozták magukat a harmadik helyre.

Gajdács Pál [email protected]

Békéscsabai ENKSE U19–Euronovex USE 22–35 (11–21)

Fotó: Für Henrik

NB II, női. Békéscsaba, 60 néző. Vezette: Juhász I., Szilágyi G. Békéscsaba U22: Madera-Domokos – Károlyi 1, Weigert 5 (2), Sándor 4, Ancsin 3, Majoros 2, Pétervári 2. Csere: Petrovszki, Tóth R. (kapusok), Krajcsó 1, Kiss F. 1, Kovács K., Téglás 1, Gajdács 2 (1), Fazekas, Balog K. Edző: Fábián Csaba. Kiállítások: 16, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 6/3.

Madera-Domokos Claudia-Esther kivételével serdülő korú játékosokkal állt ki a Békéscsaba, amely a 27. percben került először 10 gólos hátrányba az ezüstérem legfőbb esélyese ellen. A folytatásban tovább nőtt a differencia, így a vendégek teljesen megérdemelten győztek.

Fábián Csaba: – Madera-Domokos kivételével juniorok nélkül álltunk ki. Jól kezdtük a mérkőzést, de az első félidő második felében alig tudtunk gólt lőni, így az ellenfél elhúzott. A második félidőben összeszedtük magunkat, ezt a játékrészt csak két góllal veszítettük el.

Bácsalmási PVSE–Orosházi NKC U22 40–25 (21–10)

NB II, női. Orosháza, 50 néző. Vezette: Rácz I., Rigó. Orosháza U22: Kovács J. – Fehér 2, Prozlik, Bedron 4, Csompora 2, Kollár 4, Balaskó 4. Csere: Szőke (kapus), Faragó, Igaz 1, Leczkési 2, Mészáros 1 (1), Péter 5, Szecskó. Edző: Nagy Ferenc. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 10/8, ill. 3/1.

A korábban bajnoki aranyálmokat dédelgető bácsalmásiak már az első felvonásban komoly előnyt kovácsoltak össze, s a különbség csak tovább nőtt a fáradtan mozgó orosházi fiatalok ellen.

Nagy Ferenc: – Nagyon fásultak voltunk és nem tudtuk megnehezíteni a dobogóra hajtó hazaiak dolgát.

Szarvasi NKK–K. Szeged SE 37-23 (17-12)

NB II, női. Szarvas, 50 néző. Vezette: Kriskó, Petrik-Varga. Szarvas: Nagy B.- Kovács B. 2 (1), Nagy E. 4, MILYÓ 12 (3), Hajdu 2, Balogh V. 4, Buzási 4. Csere: Skorka (kapus), Fodor 1, Papp Zs. 1, Száva, Szöllősi 4, Tasgyik 3, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 6/5.

Remek első húsz percet produkált a Szarvas, amely a 19. percben már 9 gólos előnyt birtokolt. A szünetig azonban felzárkózott a sokat adogató vendégcsapat. Szünet után zártabbá tette védekezését a Szarvas, amely a 36. percben már 10 góllal vezetett. A folytatásban a hazaiaknál sorra léptek pályára a cserejátékosok, de a felszabadultan játszó NKK előnye így is csak nőtt.

Száva Flórián: – Felszabadult játékkal megérdemelten győztünk.

Mezőtúri AFC–CZ-Gyulasport 21–34 (10–19)

NB II, női. Mezőtúr, 87 néző. Vezette: Parádi, Újhelyi. Gyula: Mike – Gelegonya 1, LADICS 8, Lukács 8, Németh Cs. 4, SZÖGI 6 (2), Vólent L. Csere: ANTAL (kapus), Farkasinszki 5, Kertes, Kruzsicz, Nagy P. 1, Szabó K. 1, Szalkai. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/2.

Nehezen lendült játékba a gyulai csapat, 17. percben 7–7-nél a gyulai edzőnek, Zöldi-Tóth Katalinnak ki kellett kérnie első idejét. Ezután nyolc perc alatt egy 10–1-es sorozatot produkálva elhúzott csapata és előnyüket a mérkőzés végéig meg is tartották

Zöldi-Tóth Kata: – Nagyon álmosan kezdtük a mérkőzést, de nem is számítottam másra ennyi szünet után. Ezután szépen lendületbe jöttünk és azt játszottuk, amit tudunk.

Szeghalmi NKC–Csorvási SK 48–29 (23–16)

NB II, női. Szeghalom, 100 néző. Vezette: Bodnár, Dohány. Szeghalom: Triffa – Petri 8 (1), Hegedűs 7, Kovács Sz. 8 (1), Tóth J. 5, Körtvélyesi 5, Kiss V. 2. Csere: Csizmadia (kapus), Hajzer 4, Csernyeczki 4,Szijjártó 4, Macsári 1, Ambrus. Edző: Zsadányi Sándor. Csorvás: Györgyi – Petrovszki A. 1, Kereki 3, IVANICS 9 (4), TÓTH-GREKSZA 3, GÖMÖRI 9, Márton R. Cs.: Lestyán (kapus), MOKRÁN 3, Mag, Popol G., Rusz 1, Biró. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.

Az összeszokottabb szeghalmiak kihasználták a csorvásiak hibáit és már az első felvonásban biztos vezetésre tett szert. A szünet után sem csökkentett a tempón a Szeghalom, amely magabiztos sikert aratott az első számú kapusát, Zsiga Zsannát sérülés miatt nélkülöző Csorvás ellen.

Zsadányi Sándor: - Az első félidei puhány védekezést szünet után sikerült feljavítanunk, ezzel sikerült magabiztos győzelmet aratnunk. Gratulálok a lányoknak a bronzéremhez.

Ivanics-Gyemó Anita: – A gyorsabb szeghalmiak megérdemelt győzelmet arattak annak ellenére, hogy a vendégek huszonkilenc gólja is dicsérhető.

K. Szeged SE–Szeghalmi NKC 27–34 (6–16)

NB II, női. A 22. fordulóból előrehozott hétközi mérkőzés. Szeged, 50 néző. Vezette: Bálint, Török. Szeghalom: Csizmadia – Körtvélyesi 1, Petri 7 (1), Csernyeczki, Hajzer 7, Hegedűs 7 (1), Kiss V. 3. Csere: Triffa (kapus), Szijjártó 2, Tóth J. 3, Pincés, Macsári 1 (1), Ambrus, Molnár B., Kovács Sz. 3 (3). Edző: Zsadányi Sándor. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 7/6.

Az első percek „útkeresése” után lendületbe jöttek a sárrétiek és Hajzer Anna gólerős játékával 10 találatnyi különbséget alakítottak ki a szünetig. A térfélcserét követően a vendégekénél mindenki bőséges játéklehetőséget kapott Zsadányi Sándor edzőtől.

Zsadányi Sándor: – A középiskolai ballagások miatt előrehozott találkozón visszafogottabb teljesítménnyel is magabiztosan hoztuk a „kötelezőt”.

Az NB II-es bajnokság állása

Női: 1. Szegedi NKE 37 (639–466, 19 mérk.), 2. ENUSE 32 (615–435, 19), 3. Szeghalom 30 (640–552, 20), 4. Gyulasport 24 (581–477, 19), 5. Bácsalmás 23 (596–521, 19) 6. Szarvas 22 (571–518, 20), 7. Mizse KC 22 (562–568, 19), 8. Békéscsabai ENKSE U22 18 (541–597, 19), 9. K. Szeged SE 8 (482–613, 19), 10. Csorvás 8 (481–630, 20), 11. Orosháza U22 6 (481–636, 20), 12. Mezőtúr 4 (447–623, 20).