Strandbirkózás

2024.07.03. 09:46

Békés vármegyei érmek a strandbirkózó ob-n

Soltvadkerten rendezték meg a hétvégén a Strandbirkózó Országos Bajnoki Sorozat első állomásának küzdelmeit. A színvonalas versenyen ott voltak a Békés vármegyei birkózók is, akik számos éremmel tértek haza.

Verasztó Lajos

A képen a Szarvasi Birkózó Egyesület versenyzői

Fotó: Fotó: Szarvasi BE

A strandbirkózás ilyenkor nyáron lehetőséget ad arra, hogy a birkózók elszakadjanak a megszokott szőnyegtől, és a homokban, zenével, jó hangulatban sportoljanak.

A Szarvasi Birkózó Egyesület versenyzői kilenc érmet nyertek Soltvadkerten, köztük négy aranyat.

A szarvasiak eredményei. U12-es korosztály. 42 kg: 1. Darvas Krisztián. U15-ös korosztály. 55 kg: 2. Tóth Kevin, 3. Bogyó Benedek. 65 kg: 3. Belincsák Henrik. U18-as korosztály. +90 kg: 1. Szpisjak Bence. Felnőttek. 70 kg: 2. Tóth Patrik. 80 kg: 1. Hajduch Nándor. +90 kg: 3. Szpisjak Bence. Az amatőr kategóriában Maczik Bence első lett.

Az Orosházi Spartacus Birkózó Klub sportolói hét érmet nyertek.

Az Orosházi Spartacus BK eredményei. U12-es korosztály. 32 kg: 3. Rostás Marcell, 5. Csiki Emili. 42 kg: 3. Czeczon Zsolt. U15-ös korosztály. 45 kg: 3. Kis Levente. 55 kg: 3. Pusztai Márk. +65 kg: 3. Bereczki-Varga Szilárd. U18-as korosztály. Lányok. 60 kg: 2. Laczkó Petra. +60 kg: 3. Balázs Renáta. Felnőttek. Nők. 60 kg: 4. Laczkó Petra. +60 kg: 5. Balázs Renáta.

Az Orosházi Birkózó Egyesület versenyzői három érmet, köztük egy aranyat szereztek a viadalon.

Az Orosházi Birkózó Egyesület eredményei. U18-as korosztály. 60 kg: 1. Bódi Csaba. Felnőttek. 70 kg: 3. Molnár Tibor. 80 kg: 5. Hangyási Balázs. Az amatőr kategóriában Tokovics József a második helyen végzett.