Kézilabda - NB II.

2 órája

A FISE-Újkígyós állt az élre

Megállíthatatlannak tűnik a FISE-Újkígyós a férfi kézilabda-csapata az NB II.-ben, amely a szebb napokat mesélt Makói KC-t intézte el imponáló játékkal.

A FISE-Újkígyós együttese ezzel négy forduló után is veretlen és átvette a vezetést a tabellán. A CSIKO SE Orosháza az eddig még veretlen Berettyó MSE otthonában brillírozott, tovább javítva ezzel helyzetén.

FISE-Újkígyós, NB II, kézilabda
Lukács István, a FISE-Újkígyós játékosa célozza meg a Makó kapuját
Fotó: Bencsik Ádám

A FISE-Újkígyós csapata a Makót is oktatta

FISE-Újkígyós–Makói KC 33–24 (15–12)

NB II.-es mérkőzés. Férfi. Újkígyós, 150 néző. V.: Bugyi, Nász. Újkígyós: KECSKEMÉTI – Bordás 6, Fekete G., Jónás 2, Ivanics 3, BALOGH J. 9, Harangozó. Csere: Kiss N. (kapus), KOCSOR 1, Kádas B. 8 (1), Mészáros 1, LUKÁCS 3, Endrei, Szőke. Edző: Molnár Zoltán. A Makó legjobb dobója: Francia 6.

Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5.

Molnár Zoltán: – Hiába nyertünk kilenc góllal, nem vagyok elégedett a játékkal, ebből tanulnunk kell a következő rangadóra.

Túrkevei VSE–Békéscsaba DKSE 26–24 (15–7)

NB II, férfi. Túrkeve, 100 néző. V.: Hovány, Ubornyák.

Békéscsaba: MÉZES – Frisinyicz, Nagy E. 2, Labos, dr. Petrovszki 2 (2), KÉRI 7, Vlcskó 4. Csere: Kádas V. 4 (1), Morva R., Morva T., Murányi, Brezowski 3, Tarkovács O., Vajna 1, Dihen 1. Edző: Felföldi Gábor. A Túrkeve legjobb dobója: Keresztes M. 7.

Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3.

Felföldi Gábor: – Az első félidőben olyan sokat hibáztunk, hogy a szünet után minden akaratunk ellenére sem sikerült megfordítani az eredményt, bár nem álltunk messze tőle.

Berettyó MSE–CSIKO SE Orosháza 24-31 (12-13)

NB II, férfi. Berettyóújfalu, 350 néző. V.: Babidorics, Reszegi.

Orosháza: Majdán –Pásztor M. 6 (1), Bán 9, Kovács M. 4, Nadicsán 1, Valaczkai 2, Kiss-Horváth B. 3. Csere: Pankotai (kapus), Donka 2, Míg, Pásztor Á., Héjja 4, Lovas, Farkas S., Nagy G. Játékos-edző: Héjja Ádám. A Berettyóújfalu legjobb dobója: Fábián 7.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.

Héjja Ádám: – Gratulálok a csapatnak! Ez egy férfias meló volt. Negyven percig fej-fej mellett haladt a két csapat, de utána szintet tudtunk lépni a védekezésben és támadásban is. Köszönjük a szurkolóknak a szuper hangulatot!

Kondorosi KK–Mezőtúri AFC 27–35 (13–20)

NB II, férfi. Kondoros, 100 néző. V.: Juhász D., Rontó.

Kondoros: Nagy M. – Lőrinczi 4, Branyiczki 5, Polgár 6, Gazsó 3, PAPP K. 6 (2), Istenes L. 2. Csere: WÁGNER, Kondé (kapusok), Molnár K., Istenes I., KECSKÉS 1, Kasnyik V., Kasnyik T., Horcsák.  Edző: Kasnyik Viktor, Almási László. A Mezőtúr legjobb dobója: Soós 7.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.

Kasnyik Viktor: – Jól kezdtük a mérkőzést, azután a technikai hibák megbosszulták magukat. A második félidőben is remekül védekeztünk, jól küzdött a csapat, de csak a nézők és a játékosok tudtak NB II.-es szinten produkálni.

A H csoport állása: 1. Újkígyós 7 pont, 2. Mezőtúr 6 (134–111), 3. Berettyó 6 (99–94), 4. Orosháza 5, 5. Túrkeve 4, 6. Makó 2 (117–121), 7. Kondoros 2 (101–121), 8. Békéscsaba 0.