fergeteges fellépők

2018.01.29. 13:17

Játszik a Tale of Us is az Akváriumban

Címkék#Zene

Az ember és a gép, a hangszer és a program sajátos kapcsolatából épül fel ez a teljesen egyedülálló zenei performansz, mely az ettől a párostól már megszokott szürreális hangzásvilágba repíti a közönséget.

A szervezők két fellépő nevét már el is árulták: legújabb élőzenei performanszával érkezik a német producer és zeneszerző, Henrik Schwarz és a norvég jazz-zongorista, Bugge Wesseltoft, illetve szintén az Akváriumban lép majd fel a népszerű kanadai-amerikai duó, a Tale of Us is.

Az egyedülálló DJ–producer páros, a Tale of Us elsősorban arról híresek, hogy újrateremtik az elektronikus zene hagyományait. A house-t és a technót kombinálják pop-, nu-disco-, sőt időnként rockdallamokkal. Karm Torontóban született, míg Matteo New Yorkban, ám a páros végül Olaszországban, Milánóban találkozott.

Később, amikor Berlin lett az elektronikus zenei élet központja, maguk is a pezsgő klubéletet választották, és odaköltöztek. Zenei munkásságukat olyan művészek inspirálták, mint Nils Frahm vagy Ludovico Einaudi. 2011-es felbukkanásuk óta rendszeres fellépői a legnagyobb nemzetközi fesztiváloknak és kluboknak, 2018-ban pedig az olasz duó készíti a Fabric klubhoz tartozó, nemsokára jubiláló kiadó soron következő, 97. darabját.

Az Akvárium Klubba április 6-án érkeznek.

Szintén itt, a Budapesti Tavaszi fesztivál keretében lép majd fel április 14-én Henrik Schwarz és Bugge Wesseltoft, akik improvizatív fellépéseiken az elektronika és a jazz – manapság talán legizgalmasabb – fúzióját játsszák: a műfajok és azok ötvözetének határán túllépve minden alkalommal egy egyedülálló zenei absztrakció születik.

A Klubba most a Scripted & Prepared Pianos című legújabb élőzenei performanszával érkező duó ebben az esetben is a régi és az új kapcsolatát vizsgálja, azonban most kizárólag akusztikus hangzásban.

A program meghatározó szereplői két koncertzongora, ám az egyik – a hagyományostól eltérően – egy számítógéppel van összekapcsolva. A zenei programozással vezérelt hangszer lejátssza az improvizatív jelleggel programozott komplex ritmusokat és ezeket formálja át a zongora saját hangzásvilágára.

Az ember és a gép, a hangszer és a program sajátos kapcsolatából épül fel ez a teljesen egyedülálló zenei performansz, mely az ettől a párostól már megszokott szürreális hangzásvilágba repíti a közönséget.

Borítókép, videó: Facebook

 

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!