2023.10.17. 19:53
Közös imában álltak ki Izrael és a béke mellett Békéscsabán
Együtt lengtek az izraeli és a magyar zászlók kedden kora este Békéscsabán, a Jókai színház előtt, ahova a Bét Bárhesz Egyesület és a Hit Gyülekezete szervezésében várták közös imára azokat, akik kiállnak Izrael és a béke mellett azt követően, hogy a Hamász megtámadta Izraelt.
Közös imát tartottak a Jókai színház előtt.
Fotó: Licska Balázs
Horváth Sándor, az egyesület elnöke azt mondta, hogy október 7-én szomorú napra ébredt Izrael és a jóérzésű világ. Megszólaltak a fegyverek, feldúlták Izraelt, lemészároltak több mint ezer embert, főleg zsidókat, de keresztényeket is. Mint fogalmazott, a holokauszt, a soá óta ennyien nem vesztették életüket előre ilyen megtervezett, szándékos emberirtásban, ilyen gyilkos, gyáva és embertelen terrorban. Hogy ez miként történhetett meg?
Hangsúlyozta, hogy erre nincs válasz, ám mégis van, mégpedig az ima, valamint a kiállás Izrael, a béke mellett. Szólt arról, hogy Nyugat-Európában, így a Benelux-államokban és Németországban ismét kezd fellángolni az antiszemitizmus, izraeli zászlókat égetnek és holokauszt-emlékműveket gyaláznak meg. Pedig a gyűlölet nem vezet sehova, ezt tudni lehet a holokauszt óta. Hangsúlyozta: Izrael él és élni fog, és természetes, hogy meg kell védenie magát.
A Hit Gyülekezete képviseletében Karácson Zoltán arról beszélt, hogy amikor Izraelben járt, megtapasztalta a zsidóság erős vágyát a békére, a békés együttélésre. Ma viszont Izrael újra háborúban áll. Ugyanis a Hamász dzsihadista terrorszervezet – mint fogalmazott – brutális támadást indított a zsidó állam ellen szárazföldön, a tenger felől, a levegőből egyaránt, és kegyetlen mészárlást rendezett. Kiemelte: a holokauszt óta nem érte ilyen támadás a zsidóságot.
Ő is beszélt arról, hogy a nyugati nagyvárosok zsidógyűlölettől hangosak, olyan tömegek vonulnak utcára, amelyek a gyilkosokat éltetik; miközben a Hamász kijelentette, hogy a cél nem lehet más számára, mint Izrael teljes megsemmisítése. Ám úgy véli, hogy ki kell állni Izrael és a Szentföldhöz való joga mellett, hiszen a keresztény világ számára is védőbástyaként szolgál a Közel-Keleten. Mint kiemelte, Izraelnek köszönhető a törvény, Jézus Krisztus, a Biblia, az egyház megszületése.