2024.06.09. 07:55
Elült a vihar, mire megérkeztek az első csabai szavazók – videóval
Villámlott, dörgött az ég, ömlött az eső vasárnap hajnalban, de szinte óramű-pontossággal elült a vihar – legalábbis egy időre – amikor kinyitották Békéscsabán, az Ady Endre utcai idősotthon művelődési termét a választók előtt reggel hatkor.
A vihar ellenére a szavazókörbe minden bizottsági tag időben megérkezett, és mire kezdődött a voksolás, előkészítették a szavazólapokat, a névjegyzéket, a tollakat.
Néhányan már hat óra előtt ott voltak, hogy elsők legyenek, ez Dolog Jánosnénak sikerült.
A békéscsabai, belvárosi katolikus társszékesegyház sekrestyéseként dolgozom, sietnem kellett a szavazásra, mert hat óra után nem sokkal már nyitom a templomot. Minden választáson részt veszek, állampolgári kötelességemnek érzem, hogy voksoljak, kinyilvánítsam a véleményemet, hogy merre menjen az ország, milyen legyen az életünk itt, Békéscsabán.
A 88 esztendős Miklya Béla „hazai pályán” szavazott, ugyanis az Ady Endre utcai idősotthon lakója.
– Ha nagyon akarok, lehettem volna első, de nekem nincs sürgős dolgom – ecsetelte. – Mindig is korán kelő voltam, nagyon szerettem kertészkedni, ezt itt sem adtam fel, van egy kis virágoskert, ott tüsténkedem. Ennyi mozgás nagyon kell.
A szlovák nemzetiségre is leadta voksát
Miklya Béla szlovák-földrajz szakos tanárként oktatott Békéscsabán, így nem véletlen, hogy a szlovák nemzetiségi szavazólapokat is átvette. A bizottság tagjai az ő figyelmét is felhívták arra, a zöld színű szavazólapokat a zöld színű borítékba kell tenni, és le kell ragasztani, csak úgy érvényesek a voksok.
– Felkészültem, hogy melyik szavazólapon kikre lehet voksolni, és már kész döntésekkel jöttem ide, csak az „x”-eket kell a megfelelő helyre tennem – mondta. – Fontos döntéseket hozunk meg egy-egy választáson, egyáltalán nem mindegy, hogy kik képviselnek bennünket a városban, az országban, az Európai Unióban.