2024.06.19. 19:45
A Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványt segítette az ausztrál est
Átadták a negyedik Ausztrál Jótékonysági Estből befolyt 1,5 millió forintot a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványnak szerdán délután Gyulán. A szervező Ausztráliai és Békési Polgárok Egyesülete évről évre valósít meg karitatív akciókat, korábban a Békés Vármegyei Központi Kórház gyermekosztályát segítették Gyulán és Békéscsabán is, ebben az évben pedig a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványt.
Az adományátadást megelőző sajtótájékoztatón Juhász Zoltán, az Ausztráliai és Békési Polgárok Egyesületének elnöke felelevenítette, hogy dr. Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspöknek, az egyesület tiszteletbeli elnökének köszönhetően a jótékonysági estet ebben az évben is Szegeden rendezték meg. Mint kiemelte, valamennyi jótékonysági estjükkel gyermekek gyógyulásához járultak hozzá, így korábban támogatták a Békés Vármegyei Központi Kórház gyermekosztályát, Gyulára és Békéscsabára is juttattak adományt, míg ebben az évben a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványt segítették az említett 1,5 millió forintos összeggel. Juhász Zoltán kitért arra is, hogy az elmúlt években ilyen módon mintegy 5 millió forinttal járultak hozzá a vármegyei gyermekek gyógyulásához.
Mint mondta, jövőre is szeretnék megtartani, ismét Szegeden a jótékonysági estet, amelyet várhatóan március 29-én rendeznek meg.
Nagyon fontosnak nevezte a koraszülöttmentő-autó működését, hiszen a legtöbbek családjában vagy ismerősi körében van olyan gyermek, aki koraszülöttként jött a világra.
– Lényeges, hogy hozzájáruljunk a kisbabák és családjainak életének jobbá tételéhez – hangsúlyozta.
Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány: minden támogatás fontos
Dr. Abdulrahman Abdulrab Mohamed, az alapítvány elnöke, osztályvezető főorvos köszöntőjében azt a fantasztikus és példaértékű hozzáállást emelte ki, amellyel az egyesület évek óta segíti a gyermekosztályt, illetve az alapítványt. Szólt annak jelentőségéről, hogy dr. Kiss-Rigó László is a kezdeményezés mellé állt.
– Minden forintnak megvan a helye, a szerdán átadott támogatást koraszülöttmentő-autó működésére fordítjuk majd – fogalmazott. Az alapítványi elnök kifejtette, hogy nagyon sokak munkájának eredménye a mentőautó működése. Szólt a kórház, a kórházi dolgozók munkájáról, az orvosok, nővérek, gépkocsivezetők, szakemberek összehangolt és önzetlen tevékenységéről, a vállalkozások, szervezetek, magánemberek támogatásáról.
– Sokan tesznek szívvel-lélekkel a koraszülöttekért, köszönet érte – hangsúlyozta. A támogatás azért is nagyon fontos, mert a mentőautó működtetése átlagosan havi 2,5-3 millió forintba kerül.
Farkas László, az egyesület titkára elmondta, baráti társaságként alakultak, majd folyamatosan bővültek, növekedtek.
– Tagságunk 60-70 főre tehető, amelynek élén egy 12 fős vezetőség áll – mutatta be a szervezetet. – Amikor zászlót bontottunk, akkor valahová a zászló csúcsára felhelyeztük, hogy jótékonykodni fogunk. A karitatív gondolkodás tevékenységünk alapjává vált.
Hangsúlyozta, előzetesen mindig egyeztettek a szakemberekkel, hogy hol van a legnagyobb szükség a segítségre.
Közadakozásból vették meg a mentőautót
Dr. Becsei László, a Békés Vármegyei Központi Kórház főigazgató-főorvosa, az egyesület alelnöke annak jelentőségét emelte ki, hogy Abdul doktor kezdeményezésére néhány esztendeje, alig egy év alatt közadakozásból az alapítvány megvásárolhatta a mentőautót annak teljes felszerelésével együtt.
Mint mondta, a kórház dolgozói, orvosok, szakdolgozók, valamint a mentők, gépkocsivezetők a szabadidejükből áldoznak, hogy önzetlenül segítsék a koraszülöttmentés ügyét.
– Az egyesület pedig sokadik alkalommal támogatja a gyermekek gyógyulását, vagy úgy, hogy a gyulai, illetve békéscsabai gyermekosztályt segíti, vagy ahogy ebben az évben, a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványt – tette hozzá a főigazgató-főorvos.
Alföldi Károly, az egyesület vezetőségi tagja azt a vármegye számára biztonságot adó munkát emelte ki, amelyet a koraszülöttmentés terén végeznek.