Kibervédelem

2024.08.19. 14:19

Minden, amit a digitális pénztárcáról tudni kell

Mi az a digitális pénztárca és mennyire biztonságos? – ezzel foglalkozott cikkében a Nemzeti Kibervédelmi Intézet, amely több tippet is megosztott. A lényeg, hogy akár okostelefonnal is lehet fizetni, nem szükséges elővenni és esetleg átadni a pénzárnál a bankkártyát.

Beol.hu

Mint írták, számos mobiltelefon-gyártó kínál már pénztárca-alkalmazást. Miután kiválasztottuk a számunkra legszimpatikusabbat és azt valamilyen biztonságos alkalmazásboltból letöltöttük, általában szükséges egy regisztráció, majd hozzá kell adnunk egy fizetési módot a digitális pénztárcához, ami általában egy bankkártyát jelent. Ezt követően az alkalmazás hitelesíti a kártyát a kibocsátó banknál, és ezután már használható is az alkalmazás. 

digitális pénztárca, okostelefon, fizetés
A Nemzeti Kibervédelmi Intézet szerint biztonságos a digitális pénztárca, de azért nem árt résen lenni. Illusztráció: Shutterstock

Amikor fizetést kezdeményezünk, akkor a készülékünk – mobiltelefonunk, okosóránk – kétféle módon léphet kapcsolatba a kereskedő fizetési termináljával. A két technológia működési elve eltérő, azonban az közös bennük, hogy közvetlenül továbbítják a szükséges adatokat a fizetési terminálhoz, anélkül, hogy a kártyát le kellene húzni a mágnescsíkolvasón vagy be kellene helyezni azt a kártyaolvasóba.

A Nemzeti Kibervédelmi Intézet cikkében hat tippet is megosztottak, amit tehetünk a digitális pénztárca biztonságáért. 

  1. Védjük az okostelefonunkat vagy okosóránkat jelszóval, ujjlenyomattal vagy egyéb biometrikus hitelesítéssel.
  2. Ne használjunk nyilvános wifi-szolgáltatást a szenzitív adataink eléréséhez, mivel ez könnyű lehetőséget teremt a hackereknek ahhoz, hogy hozzáférjenek adatainkhoz.
  3. Legyünk gyanakvók a rosszindulatú szoftverekkel szemben. Számos digitális fizetési alkalmazás létezik, azonban csak ellenőrzött forrásból töltsünk le alkalmazásokat.
  4. Legyünk éberek! Amikor okostelefonunkat használjuk, kerüljük a szövegekben vagy e-mailekben található véletlenszerű linkekre való kattintást. Az üzenetek küldője sokszor szándékosan szeretné azt elérni, hogy az általa küldött linkre kattintsunk, és ezzel egy rosszindulatú kódot töltsünk le.
  5. Használjuk telefonunk biztonsági funkcióit, és tartsuk azokat frissítésekkel naprakészen: ez az első védelmi vonal az adataink és a hackerek között.
  6. Tartsuk szemmel digitális fiókjainkat. Csakúgy, mint a csekkek és bankkártyák használatakor, figyeljük a bank- és hitelkártya-kivonatokat, és azonnal jelentsünk minden gyanús tevékenységet.

 

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában