Fogathajtás

2023.10.02. 19:34

Jó időben, jó pályán, kiváló hangulatú verseny

A kondorosi Széchenyi István Lótenyésztési Egyesület a város lóversenypályáján rendezte meg szombaton póni- és „nagy” ló kategóriában a fogathajtó országos bajnokság döntőjét.

Gajdács Pál

A fogatok felvonulása az egyik leglátványosabb eleme volt a kondorosi országos bajnoki döntőnek  Fotó: Kugyela Nikolett

A kitűnően előkészített kondorosi helyszínen egy országos döntőhöz méltó, technikás pályán, összesen 20 akadályt kellett teljesíteni. A bajnokságon 15 vármegyéből 56-an neveztek, Békés vármegyét 11 hajtó képviselte a döntőn.
Póni kettes fogattal négyen indultak Békésből a 27 fős mezőnyben. A legjobb vármegyei hajtó a kondorosi Krizsán Balázs lett, aki a kilencedik helyen végzett. Egyes fogattal heten álltak rajthoz a 29 főt számláló mezőnyben. A legjobb vármegyei hajtó az újkígyósi Makoviczki Fanni volt, aki a nyolcadik helyen zárt.
A Békés vármegyei póni­csapat a hatodik helyezett lett. A csapattagok: Krizsán Balázs, Sándor Lénárt, Németh Zsolt Ervin voltak. Az egyesfogat-hajtó Békés vármegyei csapat a negyedik helyen végzett. A csapattagok: Makoviczki Fanni, Fülöp Adrienn, Szikora Tamás.
Eredmények. Póni kettes fogat, C kategória (27 induló): 1. Szunyogh Bence (Balogh-Liget Kft.) 1,11 hibapont, 2. Bús József (Bodor Lovas Klub SE) 1,70 hp., 3. ifj. Végh Tibor (Első Magyar Pónifogathajtó Egyesület) 3,00 hp, 9. Krizsán Balázs (Széchenyi Lovas Egyesület, Kondoros) 12,00 hp., 15. Németh Zsolt Ervin (Orosházi Szabadidőpark és LSE) 19,59 hp., 19. Lénárt Sándor (Orosházi Szabadidőpark és LSE) 24,28 hp., 25. Csiki Zoltán (Széchenyi LSE, Kondoros) 45,14 hp.
Egyes fogat, C kategória (19): 1. Mikus László (Abonyi Lovas Klub) 9,00 hp., 2. Katona Tamás (Tiszaföldvári Lovas Klub SE) 10,56 hp., 3. Sárközi Tímea (Jászberényi LBK) 12,00 hp., 8. Makoviczki Fanni (Aranykalász Lovas Club) 21,28 hp., 14. Szikora Tamás (Széchenyi LE, Kondoros) 37,31 hp., 16. Szijjártó Fülöp Adrienn (Berényi Lovasbarátok Egyesület) 44,05 hp., 18. Závogyán Richárd (Széchenyi LE, Kondoros) 47,07 hp., 25. Németh Béla Balázs (Orosházi Szabadidőpark és LSE) 69,35 hp., 27. Karsai Zénó (Széchenyi LE, Kondoros) 94,59 hp.
Póni kettes fogat, csapatbajnokság (9 csapat): 1. Bács-Kiskun vármegye 12,29 hp., 2. Csongrád-Csanád vármegye 13,70 hp., 3. Pest vármegye 21,59 hp., 6. Békés vármegye (Krizsán Balázs, Sándor Lénárt, Németh Zsolt Ervin) 31,10 hp. Egyes fogat, csapatbajnokság (7 csapat): 1. Jász-Nagykun-Szolnok vármegye 16,56 hp., 2. Tolna vármegye 25,40 hp., 3. Pest vármegye 35,38 hp., 4. Békés vármegye (Makoviczki Fanni, Fülöp Adrienn, Szikora Tamás) 58,59 hp.