Lovassport

2024.09.12. 12:10

Fogatok és szabadidős lovasok a szabadkígyósi kastélyparkban

Rangos fogathajtó verseny színhelye volt a közelmúltban a a Szabadkígyósi Kastélypark.

Hajtó és segédhajtó tökéletes összmunkája a szabadkígyósi versenyen

Fotó: Szabó István

A C kategóriás kettesfogatok a Gyeraj Mihály emlékére kiírt Békés megyei bajnokság díjaiért küzdöttek. A győzelmet a kondorosi Tóth Attila szerezte meg, a pontverseny második helyezettje Kiss Zoltán (Lovas- és Fogat SZI SE) a harmadik a Sióréti Lovas Egyesület hajtója, Bíró Norbert lett.

A szabadkígyósi verseny a maratonhajtással ért véget, melyen az ifjúsági országos bajnokságon résztvevő öt fiatal négy kategóriában állt rajthoz. Békés vármegyét Makoviczki Martin képviselte, aki mind a három számot sikeresen teljesítette. Az A kategóriás kettesfogatok 10 fős mezőnyében Sánta István volt összetettben a legjobb megyei 4. helyével, aki a maratonon is 4. volt.

A B kategóriában kettesfogattal 4-en indulta, a maratont Makoviczki Richárd nyerte, Varga Szendrő 2. lett. Összetettben Makoviczki Richárd lett a legjobb Békésből, aki a második helyen végzett.

A C1 három számot teljesítő kettesfogatok között 9-en álltak rajthoz. A három szám összesítése után az első öt helyen Békés vármegyei hajtó végzett, első helyezett Fábián Gábor lett. A maratonhajtást Makoviczki Zoltán nyerte. C kategóriában maratonhajtáson Makoviczki Fanni egyedül teljesítette a hat akadályból álló pályát. A póni kettesfogatok versenyében Botás Bence volt eredményesebb, Csíki Zoltán előtt végzett. A kettesfogatok 6 fős mezőnyében a legjobb megyei hajtó harmadik helyével Bíró Norbert lett.

Végeredmény. Egyesfogat CAC-C, akadályhajtás: 1. Szöllősiné Bujdosó Klára (Füzesgyarmati Alapítvány), 2. Makoviczki Fanni (Aranykalász Lovas Club, Újkígyós), 3. Kiss Fanni (Széchenyi LE, Kondoros). Kettesfogat, CAN-C, akadályhajtás: 1. Tóth Attila, 2. ifj. Héjjas Gyula (Széchenyi LE), 3. Kiss Zoltán (Lovas- és Fogat SZI SE). Póni kettesfogat, CAN-C: 1. Lénárt Sándor, 2. Farkas Attila István, 3. Németh Zsolt Ervin (Orosházi Szabadidőpark és LSE). Kettesfogat CAN-1 (H2): 1. Fábián Gábor (Szabadidős LK, Elek), 2. Szilágyi Attila (Sióréti Lovas Egyesület), 3. ifj. Makoviczki Zoltán (Aranykalász LC). Póni egyesfogat, 9-12 évesek, CAN-K: 1. Penzer Kamilla (Szilvásváradi LSKE). Kettesfogat, CAN-B: 1. Kovács Bence (Napkeleti Western LSZIE), 2. Makoviczki Richárd (Aranykalász LC), 3. Demeter Ferenc (Kisújszállási Lovas SE). Póni egyesfogat CAN-Ch ob: 1. Bene Balázs (Univerzum LK Etei SE). Póni egyesfogat CAN-J, ob: 1. Juhász Bertold (Besenyőtelki LHE), 2. Szotyori-Nagy Márk (Epona Hungary Kft.). Egyesfogat CAN H1, ob: 1. Makoviczki Martin (Mezőhegyesi Ménes KH SE). Póni kettesfogat, CAN-C P2: 1. Botás Bence (Szabadidős LK), 2. Csiki Zoltán (Széchenyi LE). Kettesfogat, CAN-C (H2): 1. Deli Dániel (Makói Silver SE), 2. Kovács Árpád (Csanádpalotai LE), 3. Bíró Norbert (Sióréti LE). Kettesfogat, CAN-A (H2): 1. ifj. Fekete György (Nyírbátori LE), 2. Vörös Zorán (Mélykúti LSE), 3. ifj. Fekete György.

Ugyancsak Szabadkígyós adott otthont egy szabadidős díjugrató lovasversenynek. A nap során 87 startot regisztráltak. A megrendezett 19 versenyszámban 15(!) Békés vármegyei első hely született. A győzelmeket Hegedűs Léna, Tajbani Szofi, Simon Sára, Pasek Nóra, Máté Krisztina, Vavrek Borka, Csontos Dominika, Rajtár Tamás, Mihály Luca, Zuba Zsóka, Schlett Lara, Gasztonyi Gréta, Kulik Lilla, „szállította”.