Labdarúgás - NB III

2024.09.01. 19:42

Visszatértek a sikerek útjára

Idegenbeli győzelemmel folytatta bajnoki szereplését a Gyulai Termál FC NB III.-as labdarúgócsapata. A kék-fehérek a vasárnapi 6. fordulóban Dabasról szállították haza a három pontot, ezzel megerősítették pozíciójukat az élmezőnyben.

A gyulaiak jobban védték saját kapujuk előterét, mint a hétközi mérkőzésen a Monor ellen

Fotó: Kiss Zoltán

FC Dabas–Gyulai Termál FC 1–2 (0–0)

NB III.-as labdarúgó-mérkőzés. Dabas, 150 néző. Vezette: Gáspár András (Végh Márton, dr. Bencze András)

Dabas: Berta – Kuchta (Jancsó, 60.), Dudás, Horváth G., Tamás – Domokos Bálint, Kovács K. (Domokos Bence, 46.), Földeák, Kiss K. (Molnár B., 60.) – Tarjáni (Surman, 76.), Forrai (Kiss Á., 76). Vezetőedző: Tóth László.

Gyula: Füstös – Szabó Zs. (Sztankó, 46.), Wéber, Nagy S. (Trescsula, 29.), Zabari (Krajcsó, 72.) – Vörös, Katona (Zelenyánszki, 72.) – Czirok, Szabó P., Geiger – Ilyés (Varga T., 58.). Vezetőedző: Ekker Attila.

Gólszerző: Tamás (81.), ill. Wéber (50.), Czirok (70.).

A dabasiaknál két, a gyulaiaknál hat helyen módosult a hétközi játéknap kezdőcsapata. Az első félidő során lényegesen aktívabbak voltak a vendégek, a hazaiak csak egy-két ellenakció erejéig hagytak fel a szervezett védekezéssel. Többet kezdeményeztek a gyulaiak, különösen a széleken kamatoztatták jól játékosaik gyorsaságát, de a befejezésekkel hadilábon álltak. A legközelebb Wéber járt a gólszerzéshez, aki egy szöglet után kapásból alig lőtt mellé. Szünet után viszont már nem hibázott hasonló szituációban. Az 50. percben Geiger sarokrúgását belsőzte közelről a dabasi kapuba, 0–1. Viszonylag eseménytelenül zajlott a következő negyedóra, mígnem megduplázta előnyét a Termál FC. A 70. percben Geiger bal oldali beadását Czirok 6 méterről csúsztatta a hosszú sarokba, 0–2. Bátrabban játékra váltott a hazai gárda, és sikerült is szépítenie. A 81. percben egy kezezés miatt megítélt szabadrúgást Tamás tekerte a sorfal fölött a rövid felső sarokba, 1–2. Ennél több öröm nem jutott a Pest vármegyei gárdának, két viszontagságosabb meccs után a gyulaiak visszataláltak az idény eleji sikerekhez.

Jó: Horváth G., Dudás, Domokos Bálint, ill. Czirok, Wéber, Szabó P.

Ekker Attila: – A legutóbbi két nyeretlen mérkőzés után óriási jelentősége volt, hogy megszerezzük a három pontot. Gratulálok a fiúknak hozzá! Vincze Gyula

További eredmények: Kecskemét II.–Erzsébeti SMTK 0–3, Szeged–Csepel 3–1, Monor–Bp. Honvéd II. 1–2, Martfű –Tiszaföldvár 2–0, Pénzügyőr–Szolnok 2–0, Hódmezővásárhely–Vasas II. 0–1, Tiszakécske–BKV Előre 3–0.

Következik

7. forduló. Szeptember 7., szombat, 16.00: Szolnoki MÁV FC–Kecskeméti TE II. Szeptember 8., vasárnap, 11.00: Budapest Honvéd II.–FC Dabas, Vasas FC II.–Pénzügyőr SE. 16.00: Erzsébeti SMTK–Tiszaföldvár SE, Martfűi LSE–Monor SE, Gyulai TFC–Tiszakécskei LC, BKV Előre–Szegedi VSE, Csepel TC–Hódmezővásárhelyi FC.

Mesterlövészek

8 gólos: Horváth László Dávid (Monor)

4 gólos: Krajcsovics Ábel György (Bp. Honvéd II.), Kriska Norbert (Martfű), Kubó Gábor (Erzsébeti SMTK), Orovecz Ádám (Szeged)

3 gólos: Földi Dániel (Pénzügyőr), Ilyés Tamás (Gyula), Kerék László (BKV Előre), Márta Levente (ESMTK), Sipos Zoltán (Tiszakécske), Soós Bence (ESMTK), Takács Tamás (Tiszakécske)