Kézilabda -NB II.

2 órája

A Szarvasi NKK nyerte a Békés vármegyei csatát

Elvette a Gyulasport veretlenségét a Szarvasi NKK női kézilabda csapata az NB II hétvégi 3. fordulójában. A fordulatokban bővelkedő Békés vármegyei csapatok párharcából végül a Szarvasi NKK együttes került ki győztesen.

A Szarvasi NKK gárdájának a hétvégi volt az első sikerük az idény során.

Dzarvasi NKK, kézilabda, sport
A Szarvasi NKK játékosa, Majoros Flóra (labdával) öt gólja is kellett ahhoz, hogy csapata legyőzze a Gyulasport csapatát
Fotó: Babák Zoltán

A forduló meglepetését okozta a Szarvasi NKK

Szarvasi NKK–CZ Gyulasport 26–25 (13–11)

NB II.-es női mérkőzés. Szarvas, 100 néző. V.: Móczár, Parádi.

Szarvas: Antal – Trnyik 2, MILYÓ 6, PAPP ZS. 8 (4), Szöllősi P. 3, Majoros 5, Fodor. Csere: SKORKA (kapus), Benke, Csillik, Nagy C., Nyerges, Pusztai, Tasgyik 1, Barna 1, Vozár. Edző: Száva Flórián.

Gyula: Mike – Szabó K. 1, Gelegonya 1, Szögi 5 (2), Farkasinszki 4, Kovács Szófia 3 (1), Nagy P. 4. Cs.: Zsiga (kapus), Lukács 7, Kovács Szolanzs, Tóth M., Miklya, Bottó, Kertes, Tarkovács R., Tarkovács D. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.

Száva Flórián: – Az esélyesebb, jó képességű vendégek ellen igazi csapatként, nagyot küzdve, megérdemelten nyertünk.

Zöldi-Tóth Katalin: – Az első félidőben a védekezés és a támadás is katasztrófa volt. A második játékrészben voltak jó dolgok, de a sok ziccer megbosszulta magát. Nagyobb koncentráció kell egy ilyen mérkőzésen.

Békéscsabai ENKSE U21–Szegedi NKE 24–36 (14–18)

NB II, női. Békéscsaba, 50 néző. V.: Kincses, Leiter.

Békéscsaba U21: Tóth R. – Varga H. 1, Osgyán, Gajdács 4 (1), Fabulya 1, BAUKÓ 6 (3), Kovács K. 1. Csere: Lovas (kapus) 1, Krajcsó, Kiss M. 1, Csendes 2 (2), Pétervári 1, Téglás 1 (1), Sándor 2, Hrabovszki, Réti 3. Edző: Labos Tibor. A Szeged legjobb dobója: Szabó L. 7.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 4/3.

Labos Tibor: – A védekezés nem volt elég kemény ahhoz, hogy az esélyesebb, rutinos csapatot legyőzzük.

A H csoport állása: 1. Szegedi NKE 6 (109–62), 2. Algyő 6 (116–82), 3. Mezőtúr 5, 4. Gyula 4, 5. Szarvas 2 (120–133), 6. Békéscsaba U21 2 (105–136), 7. Tisza Volán 1, 8. K. Szeged SE 0.