2020.09.27. 19:56

Jól küzdött az Előre NKSE csapata Óváron

Mosonmagyaróvár–Békéscsabai Előre NKSE 30–26 (15–15)

Verasztó Lajos

NB I.-es női mérkőzés, Mosonmagyaróvár, 850 néző. V.: Felhő, Öcsi. Mosonmagyaróvár: Herczeg – KATONA 7, Gyimesi, TÓTH E. 6 (1), Horváth B. 3, Szarková 3, Hajtai 4. Cs.: Szemerey (kapus), Sirián 1, Domokos D. 2, Holesová, Stranigg, Hudák, Kovács P. 3, Kellermann, Lancz 1. Vezetőedző: Gyurka János. Békéscsaba: CSIZMADIA – Andróczki 3, Kukely A. 2, TÖRÖK F. 7, J. AGBABA 4, Petika 1, SZABÓ P. 4. Cs.: Mistina (kapus), Giricz, Iván 4, Csepregi, Bucsi, Kukely K. 1, Fodor-Bottó, Bakonyi. Vezetőedző: Vida Gergő.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 0/0.

Fotó: mkcse.hu

Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 6. p.: 4–2. 11. p.: 7–6. 14. p.: 8–8. 21. p.: 10–11. 25. p.: 11–13. 38. p.: 18–20. 47. p.: 22–23. 55. p.: 27–23.

A tabella második helyén álló, eddig öt győzelmet szerzett hazaiak újabb sikerre számítottak a csabaiak ellen. A vendégeknél Fodor-Bottó Rózsa felépült, így bekerült a keretbe. Az első tíz percben felváltva estek a gólok, a csabaiak jól tartották magukat, a 14. percben 8–8 volt az állás. Csizmadia kapus jól védett, és a 21. percben átvette a vezetést az Előre, a hazaiak a félidő utolsó percében egyenlítettek.

Fordulás után a csabaiak átvették a vezetést (38 p.: 18–20). Nagyot küzdött az Előre, és tartotta az előnyt. A hajrában nem bírta a nyomást a Csaba, tíz percig nem dobott gólt, így az óváriak fordítani tudtak, de a vendégeknek nincs szégyenkezni valójuk.

A Mosonmagyaróváron látottakra lehet építeni, most kellene két rutinos kézilabdázóval megerősíteni a lila-fehéreket, és akkor a folytatásban lenne esélyük az alsóházi csapatok ellen.

A teljes mérkőzést " target="_blank" rel="noopener noreferrer"> ITT láthatja.