Szlovákia a 95. percig őrizte előnyét

2024.06.30. 17:30

Két villanás elég volt a ráadásban Angliának

Hiába játszott a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében gyengén Anglia, s került hátrányba korán, Bellingham hosszabbításra mentette a meccset az utolsó pillanatban, majd a ráadásban Kane gyorsan megfordította a meccset. Így búcsúzik a hősiesen játszó Szlovákia.

Kvanduk Bence

Bellingham mentette meg az angolokat

Fotó: INA FASSBENDER / AFP

Labdarúgó Európa-bajnokság
Nyolcaddöntő
ANGLIA–SZLOVÁKIA 2–1 (0–1, 1–1, 2–1) – hosszabbítás után
Gelsenkirchen, Veltins Arena. Vezette: Halil Umut Meler (török).
ANGLIA: Pickford –Walker, Stones, Guehi, Trippier (Palmer, 66.) – Mainoo (Eze, 84.), Rice – Saka, Bellingham (Konsa, 106.), Foden (Toney, 90+4.) – Kane (Gallagher, 106.). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.
SZLOVÁKIA: Dubravka – Pekarik (Tupta, 109.), Vavro, Skriniar, Hancko – Kucka (Bero, 81.), Lobotka, Duda (Benes, 81.) – Schranz (Gyömbér, 90+3.), Strelec (Bozenik, 61.), Haraslin (Suslov, 61.). Szövetségi kapitány: Francesco Calzona.
Gólszerzők: Bellingham (90+5.), Kane (91.), ill. Schranz (25.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Azt hozta a labdarúgó-Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében is Anglia, amit a csoportkör során is láthattunk tőle. Fantáziátlan támadásokat, szenvedély nélküli játékot vittek a pályára.

Ezzel szemben Szlovákia óriásit melózott, hogy a lehető leghatékonyabban kihasználhasson minden pillanatot, amíg nála a labda. A hatalmas akaratnak pedig meg is lett a gyümölcse a 25. percben. Az angol védők nem értették meg egymást igazán, s így Strelechez került a labda a tizenhatos előterében, amit parádés ütemben tett Schranz elé. Ugyan a berobbanó támadó botladozva érte el a labdát, de jobb külsővel jobbról eltette a jobb alsóba a labdát 12 méterről.

A bekapott gól szinte semmit nem változtatott az angolok játékán, egyszerűen semmit nem tudtak kezdeni a jól záró szlovák védelemmel, még a sztároktól sem jött az az egy-egy villanás, amit annyira vártak volna a brit szurkolók.

A második játékrész elején úgy tűnt, az angolok gyorsan egyenlíteni tudnak. Foden pár méterről lőtt a hálóba, azonban túl gyorsan lépett ki, s így lesen kapta a labdát Trippiertől.

Ezt követően visszatért az izzadságszagú támadások vezetéséhez Anglia, azonban a kaput eltalálnia nem sikerült sokáig. A gólhoz legközelebb a 81. percben Rice járt, aki a kapufát forgácsolta szét egy átlövéssel, amikor ráunt, hogy együttese igazi helyzetig nem tud eljutni. Aztán a 90+5. percben jött egy nagy bedobás, amit Bellingham a kapuba ollózot, s hosszabbításra mentetette a meccset.

A fordításra se kellett sokat várni. A ráadás első percében Kane fejelt egy szabadrúgást követően a kapuba, s onnan már lehozta Anglia a meccset.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, mire megy egymással az eddig nem túl izgalmas meccseket játszó Anglia és Szlovákia.

120+2. perc: Vége a meccsnek! Tovább jutott Anglia! Köszönjük, hogy velünk szurkoltak!

120+1. perc: Toney lőhetett egy gyors angol kontra végén, de a labda messze fölé szállt.

114. perc: Sárga lap! Gyömbér borította fel Toney-t.

109. perc: Cseréltek a szlovákok! Pekarikot Tupta váltotta.

108. perc: Sárga lap! Vavro késett el egy ütemet.

106. perc: Folytatódik a mérkőzés! Cseréltek az angolok! Bellingham és Kane helyett Gallagher és Konsa folytatja.

105+2. perc: Vége a ráadás első félidejének.

105+1. perc: Pekarik érkezett jól egy beadásra, de a lövése fölé szállt.

91. perc: GÓÓÓÓL! Vezet Anglia! Egy szabadrúgást bólintott Kane a kapuba. Toney csúsztatta oda a gólszerzőhöz. 2–1

91. perc: Elkezdődött a hosszabbítás!

90+5. perc: Góóól! Egyenlített Anglia! Egy nagy bedobást Walker csúsztatott meg, amit Bellingham a kapuba ollózott. 1–1

90+5. perc: Cseréltek az angolok! Fodent Toney váltotta.

90+3. perc: Cseréltek a szlovákok. Schranz helyére Gyömbér állt be.

87. perc: Lobotka lőtt 23 méterről, de a középen álló Pickford kezében kötött ki a labda.

84. perc: Cserél Anglia! Mainoo helyett Eze jött.

81. perc: Kettőt cserélt Szlovákia. Dudát és Kuckát Benes és Bero váltotta.

81. perc: Rice lőtt 18 méterről óriási kapufát, a kipattanót Kane fölé vágta a büntetőpontról.

78. perc: Foden szabadrúgását Kane fejelte hat méterről mellé.

77. perc: Pekarik kapott sárga lapot.

75. perc: A kaput eltaláló lövések száma továbbra is 0–1.

66. perc: Kényszerű csere Angliánál! Trippiert Palmer váltotta. Saka lesz a bal bekk.

61. perc: Cseréltek a szlovákok! Haraslin és Strelec távozott, Suslov és Bozenik érkezett.

60. perc: Foden rúgta bele a veszélyes helyről elvégzett szabadrúgást a sorfalba.

55. perc: Egy eladott labdát Strelec a felezőről próbált átemelni Pickfordon, de nem sokkal eltévesztette a célt.

51. perc: Nem, még sincs gól! Foden lesen kapta a labdát. Marad a 0–1.

50. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlített Anglia! Kane ugratta ki Trippiert a bal oldalon, aki Foden elé tette a labdát. A támadónak már csak pár méterről kellett a kapuba lőnie. 1–1

46. perc: Folytatódott a mérkőzés. Nem volt csere a szünetben.

45+5. perc: Vége az első félidőnek!

45+4. perc: Harry Kane rettentően találta el a szögletből érkező labdát, mellé pattogott volna a kísérlete.

45+3. perc: Mainoo próbálkozott meg 18 méterről egy lapos átlövéssel, de egy védő lábáról mellé ment a labda.

45+1. perc: Sárga lap! Skriniar lépett oda Bellinghamnek.

38. perc: Dubravka mentett nagyot. Stones fejesét követően takarított a kapuja előtt ököllel, hogy ne érhesseb oda Bellinghamhez a labda.

25. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet Szlovákia! Schranz talált be! Nem értették meg egymást az angol védők, így Strelechez került a labda a tizenhatos előterében. Ő ugratta ki a berobbanó gólszerzőt, aki jobbal 12 méterről jobbról lőtt a kapu jobb oldalába. 0–1

23. perc: Eljutott egy veszélyes fejesig az angol válogatott. Trippier beadása után az ötös vonaláról Kane fejelte rá egy védő hátára a labdát ahonnan az a kapu mellé ment.

17. perc: Újabb sárga lap! Bellingham rúgta fel Haraslint.

13. perc: Sárga lap! Kucka lépett oda hátulról.

12. perc: Veszélyes szlovák akció végén Trippiernek kellett mentenie Pickford mögött. Haraslint kísérletezett 10 méterről.

10. perc: Trippier kapott remek labdát a tizenhatos vonalán Bellinghamtől, de az angol védő jóformán kirúgta a stadionból a labdát.

7. perc: Sárga lap! Mainoo buktatott egy védőt az angol labdavesztés után.

5. perc: Haraslin vezette rá az angol védőkre balról a labdát, majd az előretörő Hanckót ugratta ki, de a bal bekk lapos centerezése elsuhant mindenki lába alatt.

3. perc: Sárga lap! Guehi csak szabálytalanul tudta javítani Trippier hibáját.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A kékben játszó szlovákok indították útjára a labdát. Anglia fehérben szerepel.

17:56 – Felcsendültek a himnuszok, hamarosan kezdünk

17:40 – A szlovákok nem variáltak

Szlovákia pont ugyan azzal a kezdővel megy neki Angliának, mint tette azt Románia esetében legutóbb.

17:38 – Egy helye nyúlt bele Southgate az angol csapatba

Az angolok szövetségi kapitánya egyetlen egyet változtatott a Szlovénia elleni meccshez képet. Mainoo kezd ezúttal Gallagher helyett a középpályán.